V Istanbulu vyhrál oba závody Laverty

První cesta světového šampionátu produkčních motocyklů WSBK do tureckého Istanbulu byla pro tovární stáj italské Aprilie ve znamení úspěchu, protože jejich jezdec Eugene Laverty tam vyhrál oba závody třídy Superbike a v průběžném hodnocení se posunul na třetí pozici, kde na vedení ztrácí šestadvacet bodů.

V Istanbulu vyhrál oba závody Laverty
V Superpole patřil Eugene Laverty k nejrychlejším, ale rozhodující bitvu o první místo prohrál a do závodu tak startoval ze čtvrté pozice. V neděli měl ale svůj den. V obou závodech byl start jeho silnou stránkou a rozhodla také koncovka. V době, kdy ostatní zpomalili kvůli opotřebení pneumatik, Laverty pokračoval svižným tempem za vítězstvím. První závod vyhrál náskokem dvou sekund před Marcem Melendrim, ve druhém klání byl v cíli o 1,7 sekundy rychleji než druhý Tom Sykes.

„Naposledy jsem získal double v Monze 2011,“ uvedl po druhém závodu v Istanbulu spokojený Eugene Laverty. „Oba dnešní vítězné závody vnímám zvlášť pozitivně, protože jsem to absolutně nečekal. Jsem opravdu rád, protože v obou závodech jsme měli motorku perfektně nastavenou a to zejména ke konci závodu, kdy už začaly odcházet pneumatiky, což byl vlastně důvod proč jsem vyhrál s takovým náskokem.“
„Tým motorku po prvním závodu dokonce ještě zlepšil, takže při podobné rychlosti se mi navíc jelo mnohem pohodlněji,“
pokračoval Eugene Laverty. „Jsem zpátky ve hře o titul, ale hlavně jsem získal zpátky potřebnou jistotu, což mi dává určitou naději pro nadcházející závody.“

Po vítězství v Turecku by mohl být Eugene Laverty spokojený, ale zatím nemá jisté místo pro rok 2014, takže to mu na klidu určitě nepřidá. Spekuluje se, že bude muset uvolnit pozici Italovi Marcu Melandrimu, jehož tým po skončení sezony v superbicích končí. Aprilie dosud nezveřejnila plány tovární podpory pro stáje, které má ve WSBK a MotoGP. Nicméně Lavertyho jméno je společně s Nicky Haydenem často slyšet ve spojení s týmem Aspar MotoGP.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist