V Aragonii slaví pole position Haslam, Cluzel a Savadori

Druhý den závodního víkendu v Aragonii je ve znamení závěrečných tréninků, kvalifikací na nedělní závody a v případě evropského šampionátu superstocků také prvního závodu sezony. Ráno bylo na MotorLand Aragónu poměrně chladné, protože tam teplota nepřekročila deset stupňů a dráha měla jen kolem patnácti. Během dne se teplota pohybovala na dvaceti stupních s asfaltem zahřátým na třiatřicet stupňů. V kvalifikacích vybojovali pole position Leon Haslam (SBK), Jules Cluzel (SSP), Lorenzo Savadori (STK1000) a první závod Superstock 600 Toprak Razgatioglu.

Superstock 1000 – 3.volný trénink

Litrové stocky jely v sobotu dopoledne poslední trénink v rámci přípravy na úvodní závod sezony. V polovině tréninku byl nejrychlejším jezdcem Florian Marino (MRS Yamaha) s časem 1'53,960 sekundy. Těsně za Francouzem z tovární Yamahy byl jeho týmový kolega Kev Coghlan (MRS Yamaha) a Jeremy Guarnoni (Team Trasimeno). Tři R1 na špici výsledkové listiny byl zajímavý výsledek, ale to ještě nebyl konec tréninku, protože zrychlovat začali jezdci až v jeho závěru.

Před první polovinou havaroval Sylvain Barrier (G.M.Racing) a Francouz skončil na vyšetření ve zdravotním centru MotorLand Aragónu. Zda u Francouze došlo k nějaké újmě na zdraví zatím není známo. Nějakou dobu byl trénink zastaven červenými vlajkami a přibližně s osmiminutovým zpožděním se pokračovalo dál. Pět minut před koncem byl český závodník Ondřej Ježek (Triple-M by Barni) šestý s časem 1'54,543 sekundy.

Poslední rychlá kola nakonec rozhodla. Ondřej Ježek zajel své maximum na 1'53,576 sekundy a tréninkovou část uzavřel jako druhý nejrychlejší. Jediným jezdcem, kterému se podařilo překonat hranici 1'53s byl vítěz třetího tréninku Roberto Tamburini (Team MotoxRacing). Čtyřiadvacetiletý Ital zajel s BMW čas 1'52,743 sekundy, který byl o osm desetin rychlejší než čas českého závodníka. Třetím nejrychlejším byl Brit Kev Coghlan s časem 1'53,660 sekundy. V kombinaci časů všech tří tréninků je ale na celkové třetí pozici Lorenzo Savadori s pátečním časem 1'53,603 sekundy.