V Algarve testovala MV Agusta v kompletní sestavě

První test roku 2014 absolvoval na dráze portugalského okruhu nový tým v mistrovství světa produkčních motocyklů MV Agusta Reparto Corse - Yakhnich Motorsport. S motocyklem třídy Superbike MV Agusta F4RR testoval Ital Claudio Corti. Motocykly MV Agusta F3 třídy Supersport vyzkoušel Jules Cluzel a Vladimir Leonov.

V Algarve testovala MV Agusta v kompletní sestavě
Do Portugalska přivezla MV Agusta “téměř“ finální verzi motocyklu F4RR pro rok 2014. V závěru roku 2013 testoval italský výrobce s Claudiem Cortim poprvé, ale tehdy to bylo s motorem, který jak uváděli, byl ve vývojové verzi.

Nyní poháněl F4 mnohem silnější agregát, ale vyzkoušet jeho plný potenciál nebylo snadné, protože počasí zkouškám v Portimau moc nepřálo. To samozřejmě týmu MV Agusta Reparto Corse Yakhnich Motorsport, a stejně tak i ostatním týmů, dost zkomplikovalo situaci.
„Jsem velmi rád, že má motor takový potenciál!“ uvedl Claudio Corti v tiskové zprávě týmu. „Musíme ještě zapracovat na software odpružení a elektroniky. Začínáme od nuly, ale přesto si myslím, že tato sezona bude pro nás pozitivní.“
Navzdory počasí tým stačil vyzkoušet nové díly a elektroniku. Naplno začali testovat až v neděli odpoledne a v pondělí poprvé na komplet suché dráze okruhu Algarve. Claudio Corti zajel nejlepší čas za 1´44,5 sekundy, což je o dvě sekundy pomalejší kolo než jaké nastavil nejrychlejší jezdec superbikového testu v Portugalsku Alex Lowes z týmu Suzuki.
Jezdec kategorie Supersport, Francouz Jules Cluzes, zajel v sedle motocyklu F3 kolo za 1´47,0 sekundy a byl o desetinu rychlejší než jeho nový týmový kolega Rus Vladimir Leonov s časem 1´47,1 sekundy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist