Úspěšný test nové Kawasaki ve Valencii

Tovární superbikový tým Kawasaki testoval v minulém týdnu ve Valencii novou Kawasaki Ninja ZX-10R a to více než úspěšně. V sedle byli japonský veterán Katsuaki Fujiwara a britský jezdec Tom Sykes.

Úspěšný test nové Kawasaki ve Valencii
Ve španělské Valencii absolvoval superbikový tým Kawasaki druhý letošní test nového modelu motocyklu Kawasaki Ninja ZX-10R 2011.


Tento nový motocykl byl předtím také testován na japonském okruhu Autopolis a během závodu WSBK na Nürburgringu i prezentován přítomným médiím.


Brit Tom Sykes (25), který se blýskl v Německu na Nürburgringu 5. místem - mimochodem jeho nejlepší letošní umístění v závodě MS, jel opět tento nový motocykl, stejně jako současný supersportový pilot Kawasaki, zkušený Japonec Katsuaki Fujiwara. 

S časy mezi 1:34,5 - 1:35,5 min byli oba dva piloti velmi spokojeni, neboť současný superbikový rekord má ve Valencii hodnotu 1:34,618 min.

Nový motocykl nebude pochopitelně ještě startovat v Imole, neboť jeho první srovnání s konkurencí bude až na testech ve dnech 5./6. října v Magny-Cours. 

"Tento motocykl vyvíjíme od roku 2008 a každý test očekáváme jisté pokroky", říká závodní manažér Steve Guttridge a týmový manažér Paul Risbridger to jen doplňuje: "Motocykl funguje od samotného začátku velmi dobře. V roce 2011 budeme bojovat o podiová umístění a chceme také konečně vyhrát aspoň jeden závod"..

Kdo ale bude absolvovat další testy, není vůbec jasné. Oba dva plánovaní piloti na rok 2011, tedy Australan Chris Vermeulen (28) a 25-letý Španěl Joan Lascorz, jsou minimálně do prosince díky svým zraněním bohužel mimo hru. Smlouva Kawasaki s Tomem Sykesem naopak končí koncem letošního roku a nejnovější nabídku Kawasaki, aby Sykes jel v roce 2011 s továrním materiálem v satelitním týmu Pedercini, tento britský jezdec s díky odmítl. Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist