U BMW nahradil Francouze Barriera Ital Badovini

Sylvain Barrier vyhrál s týmem BMW Motorrad Italia dva tituly ve světovém poháru Superstock 1000 a v roce 2014 zahájil rovněž s týmem BMW kariéru jezdce třídy Superbike. Bohužel pro Francouze to byla sezona plná zranění a většinu roku na závodní dráze chyběl. Přesto jak věřil byl tým za ním a jakmile se dal do pořádku, znovu závodil. Důvěru dostal i pro letošní ročník, ale jen co odjel dva úvodní podniky seriálu střídá ho v sedle S1000RR italský závodník Ayrton Badovini.

BMW Motorrad Italia v tiskové zprávě píše, že od závodu v Aragonii pojede v jejich superbikovém týmu Ayrton Badovini a to až do konce letošní sezony. Francouzskému jezdci poděkovali za spolupráci, dva tituly STK1000 z let 2012, 2013 a popřáli hodně štěstí v jeho další kariéře. Francouz Sylvain Barrier letos bodoval v každém ze čtyř závodů. Nejúspěšnější byl ve druhém klání na Phillip Islandu, kde obsadil dvanácté místo a po Thajsku byl průběžně šestnáctý.
Zkušený Ayrton Badovini, který Barriera u BMW nahradí, není pro německou značku úplně neznámým jezdcem, protože v roce 2010 slavil s BMW vítězství ve světovém poháru STK1000. Loni si prožil hodně těžkou sezonu s Bimotou a aby toho nebylo málo uvěřil slibům týmu JR Racing, kde měl závodit společně s Tonim Elíasem. Projekt dominikánské majitelky nevěstí pro letošek nic dobrého a Badovini měl před sebou další ztracenou sezonu.

Jak ale naposledy v jednom z rozhovorů uvedl, před evropským podnikem superbikového šampionátu mělo dojít ke změnám v jeho kariéře, čímž byla myšlena pravděpodobně tato avizovaná změna jezdců u stáje BMW. Ayrton Badovini tak má šanci absolvovat bez čtyř závodů kompletní sezonu a podnikem v Aragonii naskočí do postupně se rozjíždějícího vlaku WSBK.
„Jsem moc rád za šanci být zpátky v rodině BMW, která mi v minulosti tolik dala. Po vší smůle tu jsou konečně nějaké velmi dobré zprávy,“ řekl Ayrton Badovini. „Je mi líto, že nahradím Sylvaina, protože bych dal přednost se k týmu připojit společně s ním. Budeme tvrdě pracovat a doufám, že hned od začátku budeme rychlí, protože to je cílem všech.“