Týmy superbikového šampionátu testovaly na Lausitzringu

Tento týden testovali na dráze německého Lausitzringu jezdci a týmy šampionátů WorldSBK, WorldSSP a SP Superstock 1000 v rámci privátních zkoušek na desáté kolo sezony s termínem 16. až 18.září 2016. Jezdci, kteří do Německa přijeli, měli možnost si dráhu vyzkoušet ve středu a ve čtvrtek, a protože to byl privátní test, nebyly zveřejněny žádné časy.

Týmy superbikového šampionátu testovaly na Lausitzringu

Letní přestávka je v případě jezdců MS FIM Supersport a světového poháru Superstock 1000 neuvěřitelné tři měsíce, jezdci MS FIM Superbike nezávodí dva měsíce a právě desátý závod sezony v Německu zahájí závěrečnou část letošního ročníku. Protože na Lausitsringu jely superbiky naposledy v roce 2007, měly teď týmy dobrou příležitost si dráhu vyzkoušet a pro závodní víkend získat potřebné informace v rámci nastavení jejich motocyklů.

V sedlech motocyklů třídy Supersport testoval Patrick Jacobsen (Honda World Supersport Team), Gino Rea a Aiden Wagner (GRT Racing Team), Federico Caricasulo (BARDAHL Evan Bros. Honda Racing), Lachlan Epis (Response RE Racing), Luke Stapleford (Profile Racing), Alex Baldolini (Race Department ATK#25), Hikari Okubo a Christoff Bergman (CIA Landlord Insurance Honda) plus Illia Mykhalchyk (DS Junior Team) z týmu Davida Saloma.

Z třídy Superstock 1000 do Německa dorazili jezdci jako Jeremy Guarnoni (Pedercini Racing Kawasaki), Andrea Mantovani (Guandalini Racing Yamaha), Eric Vionnet a Thomas Toffel (Motos Vionnet), Luca Vitali (Team 2R Racing), Federico D’Annunzio (FDA Racing Team), Wayne Tessels (MTM / HS Kawasaki), Rob Hartog (Team Hartog – Jenik – Against Cancer) plus Marco Faccani a Luca Marconi ( Triple-M Racing).

V třídě Superbike neváhal přerušit letní dovolenou Sylvain Guintoli (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), který se do sedla Yamahy vrátil poprvé od zranění z Imoly a společně s ním testoval jeho týmový kolegy Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team). „V Imole to byla pořádná nehoda a je už to nějaká doba, co jsem naposledy seděl na motorce, ale cítím se v pořádku,“ řekl Sylvain Guintoli.

Od Kawasaki testoval lídr seriálu Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) a Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), jenže oba měli k dipozici standardní motorky ZX-10R. V sedle Hondy testoval Michael van der Mark (Honda World Superbike Team) a Nicky Hayden (Honda World Superbike Team). „Určitě je to ojedinělý okruh,“ řekl Američan. „Na papíře vypadá snadně, ale ve skutečnosti tam jsou hodně těžká místa. Nasbírali jsme nějaká data a plně využili čas na dráze. Celkově to byl pozitivní test a budeme ještě pracovat na zlepšení citu s předkem, abychom tak reagovali na některé nerovnosti.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist