Tým Pedercini Kawasaki je kompletní

Italský rodinný tým Pedercini Kawasaki včera oznámil kompletní složení svých jezdců na příští sezonu. Tradiční stáj superbikového a superstockového šampionátu pojede celkem s 5 jezdci: dva budou startovat v MS-Superbike a tři v FIM-Superstock Cup 1000.

Tým Pedercini Kawasaki je kompletní
Nejdříve se podívejme na kubaturu superbiků: Švéd Alex Lundh už vloni za tento italský tým závodil, když jel v Moskvě, na Nürburgringu a v Portimau, tedy celkem 6 jízd. A ve čtyřech jízdách skončil 14. O jeho angažování na sezonu 2013 nebylo skoro nikdy pochyb, neboť švédský jezdec má za sebou velmi silného a movitého sponzora, firmu Cresto Guide, která přinesla spolu s ním peníze od Moto2 týmu MZ-Racing právě do šampionátu WSBK.

Druhým jezdcem je hodně překvapivě 23-letý Ital Federico Sandi. Ten odjel vloni dvě jízdy za tým Progea Griliini BMW v Misanu. Předtím jel ještě čtyři jízdy v sezoně 2010 a dvě v sezoně 2011. Jinak měl v loňské sezoně startovat za česko-italský tým Effenbert-Liberty v šampionátu "litrových" stocků, ale tento projekt se skončil dříve než vlastně začal a ještě odzávodil Sandi jeden závod za Althea Ducati. Jinak má Sandi  za sebou starty v šampionátu CEV do 125 ccm, či v 125GP - 2005/2007 (45 startů). A startoval i v létech 2007/2008 v kubatuře 250GP (10 závodů celkem). Viděli jsme ho také závodit kompletní sezonu 2009 v seriálu Superstock 1000 FIM Cup, ovšem bez větších úspěchů - 19. místo. Federico Sandi se ale věnoval závodění především v italském superbikovém šampionátu CIV. Na toto druhé místo u Pederciniho byla řada kandidátů, ostatně jako každý rok, nejvíce se uvažovalo o Italu Simone Giorgi Grotzkemu, ale v úvahu připadal i zkušený Španěl Hector Faubel. Nakonec rozhodly jako vždy sponzorské peníze a ty donesl právě Federico Sandi. Angažováním Lundha a Sandiho vzrostl počet stabilních jezdců v superbikovém šampionátu na 19.

Ke dvěma doposavadním jezdcům v seriálu Superstock 1000 FIM Cup, tedy Argentinci Leandro Tati Mercadovi (jezdil za tento tým už vloni - SBK 14 jízd a STK 1000 - 4 závody) a Italovi Lorenzo Savadorimu (přišel od Barni Ducati) přibyl ten třetí: další Ital Federico Dittadi. Ten má za sebou zatím pouze závody šampionátu CIV - Stock 600 a Stock 1000, nyní ho čeká obrovský skok, když pojede mezinárodní stocky na motocyklu Kawasaki ZX-10R týmu Lucia Pederciniho.

První testování celého týmu se uskuteční ve dnech 22. a 23. ledna na okruhu Jerez de la Frontera.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist