Tým Lightspeed Kawasaki opouští Supersporty

Italský tým Lightspeed Kawasaki po letošním neuspěchu své jezdce do Mistrovství světa Supersport v roce 2006 nenasadí, namísto toho pošle italskou hvězdu do litrových štoků.

Tým Lightspeed Kawasaki opouští Supersporty
Po neúspěšném účinkování v Mistrovství světa Supersport odstupuje z této světové série italský tým Lightspeed Kawasaki, který v příštím roce zaměří své síly pouze do "štokových" kategorií. Jeden motocykl připraví tým do FIM Cupu třídy Superstock 1000, zatímco druhý stroj pojede stejně jako letos Mistrovství Evropy Superstock 600. Pro světový pohár litrových štoků angažoval tým Davide Bulegy velmi silnou akvizici, kterou se stal 23 roků starý Riccardo Chiarello, celkově šestý muž letošního šampionátu stejné třídy, jenž v letošní sezóně dokázal získat pro barvy Alstare Suzuki dvě vítězství (Misamo, Imola). Slabší šestistovku Kawasaki bude v Mistrovství Evropy STK 600 vodit italská naděje, teprve patnáctiletý Davide Giugliani, jenž v letošním roce zářil v italském poháru Kawasaki Ninja ZX-6RR Cup. Zelený tým bude doplněn ještě o Christiana Bresciu a Waltera Tortoroglia, kteří se však budou věnovat pouze italskému šampionátu. Italský tým však stále jedná s několika dalšími jezdci, kteří by měli tvořit výše zmíněným jezdcům dvojky a posílit tak šance týmu ve všem jím zúčastněných šampionátech.
"Letošní sezóna byla pro nás velmi důležitá," říká manažer týmu Lightspeed Kawasaki pan Davide Bulega. "Naše účast v Mistrovství světa Supersport nesplnila naše očekávání, i přesto jsme získali několik zajímavých výsledků. Pro příští sezónu jsme získali Riccardo Chiarella, což je dle mého názoru jeden z nejlepších italských jezdců na motocyklu 1000 ccm. Má ctižádost vítězit a já doufám, že se mu to povede několikrát. Davide Giugliani je další mladý jezdec s velkou budoucností. Jeho vstup do našeho týmu proběhl za pomocí Kawasaki Motors. Silní budeme také v italském šampionátu, kde chce Tortoroglio získal třetí titul. V těchto týdnech také probíhají jednání v Itálii i ve světa, chci náš tým doplnit o další silné jezdce."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist