Tým Hero EBR vstupuje do MS Superbike

Erik Buell Racing oficiálně potvrdil, že bude závodit v MS Superbike 2014. Startovní rošt v mistrovství světa produkčních motocyklů WSBK rozšíří tým Hero EBR, který přichází na světovou scénu z prostředí amerického superbikového šampionátu AMApro. S motocyklem EBR 1190RX bude závodit Geoff May a Aaron Yates.

Tým Hero EBR vstupuje do MS Superbike
Třiatřicetiletý rodák z Georgie Geoff May závodil v sedle motocyklu EBR v posledních dvou letech. V roce 2012 obsadil v celkovém hodnocení AMA Superbike páté místo, letos byl Američan devátý. „Nadcházející sezona je pro nás zcela novou kapitolou a už se nemůžu dočkat až ji zahájíme. Jsme si vědomi, že máme před sebou velkou výzvu, ale jsme připraveni ji podstoupit. Nečekám, že budeme okamžitě na špici, ale jsem přesvědčený, že můžeme stabilně bojovat o body.“
Jeho týmový kolega Aaron Yates je o sedm let starší, má velké zkušenosti z amerického šampionátu a rovněž s motocyklem EBR 1190RX s nímž letošní ročník dokončil celkově osmý, jeden bod před Geoffem. „Jsem rád, že s týmem Hero EBR zůstávám také v roce 2014 a společně postoupíme do mistrovství světa superbiků,“ řekl Aaron Yates. „Bude tu spousta nových okruhů, které se bude třeba naučit a získat z nich spoustu dat, ale máme silný a schopný tým lidí, takže se už těším do Austrálie, kde bychom s Geoffem měli mít dobrou šanci bodovat.“

Američan Erik Buell, závodník, konstruktér a průkopník moderních technologií závodních motocyklů v Americe (zakladatel Erik Buell Racing) je z nové výzvy nadšený. „V každém motocyklu EBR jsou víc jak tři desítky let zkušeností ze závodění, vývoje a výroby,“ řekl.
„EBR 1190RX v sobě spojuje některé jedinečné technologie, což si vyžádá určitý čas než je dokážeme optimalizovat pro každý daný závod této série. Vzhledem k zákazu testování teď musíme počkat než uvidíme, jak jsme na tom co se týče rychlosti a výkonu. Nikdo neočekává umístění na stupních vítězů, ale budeme tvrdě pracovat, získávat zkušenosti a postupně se zlepšovat,“ dodal Erik Buell.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist