Troy Bayliss začíná řádit

Australan Troy Bayliss začíná řádit na evropském kontinentu, při testech ve Valencii dosáhl čas, se kterým by se neztratil ani v MotoGP.

Troy Bayliss začíná řádit
Australský jezdec Troy Bayliss zaznamenal při testech na okruhu Ricardo Torma v Cheste u Valencie vynikající čas, kterým překonal dosud platný rekord. Čas 1:33,758, jenž Bayliss dosáhl na kvalifikačních pneumatikách Pirelli, je nejen neoficiálním superbikovým rekordem, ale především to je čas, jenž je například pouhých 0,2 sekundy za kvalifikačním výkonem Valentina Rossiho pro Grand Prix Valencie. Výkon Baylisse je o to zajímavější, že je dosažen na „sériovém“ stroji s pneumatikami Pirelli, zatímco Rossi svůj čas dosáhl se speciálním závodním strojem, na pravděpodobně nejlepších pneumatikách pro závody motocyklů, jehož hodnota včetně vývoje leze do desítek miliónů dolarů.
"Když jsem se dnes ráno vzbudil a viděl jsem, že podmínky jsou dobré, věděl jsem, že bych mohl zajet nějaký dobrý čas," řekl na závěr třídenního testování tovární jezdec Ducati Troy Bayliss. "Hned při mém prvním vyjetí z boxů jsem na závodních pneumatikách udělal 1:34,7. Pak jsem ještě vyzkoušel několik věcí a nakonec nasadil kvalifikační pneumatiku. Také jsem dnes absolvoval simulaci závodu. Při této simulaci bylo mé poslední kolo o desetinu sekundy pomalejší než moje nejrychlejší kolo. Znamená to, že jsem splnil vše, co jsem zde splnit chtěl. Již delší dobu jsem zde chtěl zajet kolo za 1:33 a tak jsem nyní opravdu spokojený. Navíc dobře dnes vypadal i Ruben, což je opravdu zajímavé, když můj bývalý i současný kolega je hned za mnou."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist