Titul je v případě Guintoliho stále dosažitelný

Tovární Aprilie přijíždí k předposlednímu podniku sezony motivována navázat na dobré výsledky z Jerezu. Sylvain Guintoli má před sebou domácí závod a šanci zkorigovat ztrátu na vedoucího Sykese. Ital Marco Melandri v Jerezu získal zlatý double a to samé má v plánu zopakovat také o nadcházejícím víkendu.

Titul je v případě Guintoliho stále dosažitelný
V jihošpanělském Jerezu skončil Sylvain Guintoli pokaždé druhý, když nestačil na týmového kolegu Melandriho. Pokud se na to podíváme pohledem týmové strategie, tak není žádná, protože Melandri má skutečně minimální šanci titul získat, zatímco Guintoli reálnou šanci stále má. A mohlo by to být ještě lepší, pokud by oba zmíněné závody vyhrál. Mít nebo nemít deset bodů k dobru, může být v této fázi šampionátu rozhodující.
Uvidíme ve Francii, zda souboj obou týmových kolegů bude znovu pokračovat ve stejném duchu nebo tam probleskne nějaký pokus pomoci Guintoliho šanci v posledních čtyřech závodech na vedoucí pozici zaútočit. V této chvíli Francouz ztrácí jednatřicet bodů a ve hře jich zůstává rovných sto. „Po celkem solidním závěru víkendu v Jerezu se už nemůžu dočkat až se vrátím zpátky na dráhu v Magny-Cours, kde zkusím snížit ztrátu v šampionátu,“ řekl Sylvain Guintoli.

„Nebude to vůbec snadné, ale stále mám šanci, takže podstoupím to riziko a budu se snažit na maximum, abych Toma porazil,“ pokračoval Francouz a závěrem dodal: „Podpora francouzského publika bude velkou výhodou a já jsem teď cvičil jako zvíře! Jsem připraven.“
V posledních čtyřek závodech slavil hned ve třech případech vítězství Marco Melandri, průběžně čtvrtý jezdec mistrovství světa superbiků, jehož ztráta na vedoucí pozici dnes představuje pětaosmdesát bodů. Situace s Aprilii je nyní trošku nepřehledná, protože Italové oznámili vstup do MotoGP o rok dřív než měli v plánu a teď není úplně zřejmé, zda budou i nadále pokračovat ve WSBK.

Pro nadcházející víkend je Melandriho cílem samozřejmě pokračovat v nastaveném tempu a ukázat, že je stále jezdcem, který si místo u jakékoliv špičkové stáje zaslouží. Mimo matematické šance titul vyhrát má především velkou šanci se posunout na třetí příčku a stejně tak se pokusit překonat týmového kolegu Guintoliho. Takže z Italova pohledu je tu stále o co bojovat .

„Magny-Cours je okruh, který mám hodně rád a navíc to vypadá, že nám tam také bude přát počasí,“ řekl Marco Melandri. „Jsem v dobré kondici a chci znovu potvrdit úroveň výkonu, jaký jsem posledně předvedl v Jerezu. Věřím, že to nebude snadný víkend, protože konkurence bude vysoká, ale měsíční přestávku jsem plně využil k dobití baterií a jsem na bitvu na dráze připraven.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist