Tisková zpráva týmu Intermoto Czech

Tým KL Intermoto neodjíždí z katarského Losail s prázdnou - po vydařené kvalifikaci potvrdil Matt skvělou formu i v závodě a dojel na pátém místě.

Tisková zpráva týmu Intermoto Czech

První řada startovního roštu v historii týmu

Nejlepšího výsledku v kvalifikaci MS světa supersportů v historii dosáhl pro tým KL Intermoto Matthieu Lagrive, když dokázal vybojovat v kvalifikaci třetí místo. Za vítězem kvalifikace a svým krajanem Fabienem Foretem zaostal Matt o 0,626 sekundy a na druhé místo Craiga Jonese mu scházely necelé tři desetinky. Za týmovou jedničkou Intermota ale zůstali takový jezdci, jako např. Brit Jonathan Rea z týmu Ten Kate Honda, další horký kandidát na letošní titul Australan Broc Parkes (Yamaha World Supersport), jeho krajan a legenda jedné stopy Garry McCoy (Triumph - SC) a mnoho dalších. Druhý jezdec týmu Willy de Angelis se stále ještě potýká s ne úplně doléčeným zraněním z úvodu loňského roku, přesto se postupně dostává do své formy a pro závod si zajistil 26. pozici. Celkem se do závodu kvalifikovalo početné pole 36 pilotů.

Joska Kubíček: "Souboj na špici je naprosto úchvatná podívaná a je pro nás fantastické, že se parta kluků z Hradce Králové dokáže úspěšně zúčastnit podle mého názoru nejvyrovnanějšího seriálu MS motocyklů. Tým pracuje skutečně na plné obrátky a určitě je naše první "front row" i výsledkem všech českých dodavatelů našeho týmu, pana Havlíka s repasemi motorů, firmy Max Power zapalování pana Exnera, PP tuning pana Kuzmy, Bikes Plast pana Vituly, TSS spojky pana Morávka a Horáka, Tyrex pana Zavřela, stejně tak jako všech našich partnerů v čele s firmou P+P Praha a PS Brno, bez kterých si naši účast v tomto nesmírně náročném seriálu.nedovedem představit. Děkujem tedy všem za pomoc. Zvláštní uznání patří celému týmu za perfektní práci v boji proti přesile. Kostky jsou vrženy."

SUPERSPORT KVALIFIKACE
1. F. FORET FRA Yamaha World Supersport Yamaha 2'01.928
2. C. JONES GBR Parkalgar Racing Team Honda 2'02.273 0.345
3. M. LAGRIVE FRA Intermoto Czech Honda 2'02.554 0.626
4. J. REA GBR Hannspree Ten Kate Honda Honda 2'02.617 0.689
5. B. PARKES AUS Yamaha World Supersport Yamaha 2'02.636 0.708
...
26. W. DE ANGELIS RSM Intermoto Czech Honda 2'04.792 2.864

 

Matthieu Lagrive vybojoval body za skvělé páté místo

Tým KL Intermoto neodjíždí z katarského Losail s prázdnou - po vydařené kvalifikaci potvrdil Matt skvělou formu i v závodě a dojel na pátém místě. Je to třetí "top five" v historiii týmu - po pátém místě De Angelise z Imoly 2006 a třetím Lagriva z Lausitzringu 2007.

 

Po celý víkend se nejenom hradecký tým musel potýkat se silným větrem, který v kombinaci s okolním písečným prostředím přinášel velké problémy. U Hondy Matta před závodem došlo ještě k výměně zapalování. Potěšila i návštěva francouzského velvyslance v Kataru přímo v boxu KL Intermoto.

Matthieu do závodu neodstartoval nejlépe a cílem prvního kola projel jako osmý. Se štěstím se pak vyhnul vzájemné kolizi jezdců stáje Ten Kate, kterými byli Rea a Pitt. V průběhu závodu se propracoval až na páté místo, o které přišel po drobné jezdecké chybě. Protože motor jeho Hondy v té chvíli nepracoval na plný výkon, nepustil se už do stíhání Brookese a po odstoupení vedoucího Foreta se v cíli opět vrátil na pátou příčku. Po závodě měl Matt rozdílné pocity - spokojenost byla s umístěním a prvními letošními body, přesto byl přesvědčen, že při optimálním výkonu motocyklu mohl pomýšlet i na podium. Radost zavládla i v týmu, a to také se statečným výkonem Willyho de Angelise. Ten se ve speciálních rukavicích chránících jeho nedoléčená zranění propracoval z 28. místa po prvním kole až na konečnou 17. příčku v cíli. Dokázal tak, že se mu postupně vrací jezdecká jistota a že v dalších závodech může pomýšlet i na body.

SUPERSPORT ZÁVOD
1. Broc PARKES AUS Yamaha World Supersport Yamaha 37'05.271
2. Joan LASCORZ ESP Glaner Motocard.com Honda -0.048
3. Craig JONES GBR Parkalgar Racing Team Honda -0.755
4. Joshua BROOKES AUS Hannspree Stiggy Motorsport Honda -9.502
5. Matthieu LAGRIVE FRA Intermoto Czech Honda -11.962
...
17. William DE ANGELIS RSM Intermoto Czech Honda -42.675

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist