Tisková zpráva Intermoto

Naprosto bezmračné ráno do dnešního závodního dne naznačovalo nutné potřebné změny do 23 kolového závodu. Stoupající teplota, která se během dne vyšplhala až na 25 stupňů, zamíchala technikům myšlenky na nastavení a volbu pneumatik ze včerejška. Zatím co v ranním warm-upu technici doladili motorku pro Gina, Massimovi v posledním kole zastávkoval motor a otázka zněla, zda hledat příčinu, nebo nasadit do závodu motor jiný. Volba zněla pro jistotu motor vyměnit a tak nastala mechanikům trpká chvíle. Motorku ale připravili během hodiny a půl a tým byl na start připraven s klidným svědomím.

Tisková zpráva Intermoto
Start závodu ve 13.30 proběhl perfektně a oba jezdci byli v první zatáčce ve výborném postavení. Bohužel Massima v této první zatáčce "zavřel" Fabien Foret a odřízl ho tak od první skupiny. Navíc už ve čtvrté zatáčce Massimovi pro dnešek odešel už druhý motor. Tím byl konec jeho nadějím a ač po svých, odbelhal se značně potlučen na mobilní kliniku.
Naproti tomu Gino odstartoval ze své dvanácté pozice a dvě kola se na ní držel. Poté začal postupovat polem kupředu, až se zastavil na zádech Matthieu Lagriva, bývalého jezdce Intermota a zde zůstal schovaný doslova do poslední zatáčky, kdy vynikajícím manévrem Francouze překonal a obsadil tak zatím nejlepší pozici. Ve svém třetím závodě Mistrovství světa supersportů, po dvou umístění v top ten, dojel na vynikajícím šestém místě.

Gino Rea : „Start se mi až tak moc nepovedl, a navíc hned ve druhé zatáčce byla havárie, ale konečně jsem dokázal plynule jet a připravoval jsem se na Lagriva. V poslední zatáčce jsem ho prostě předjel a bylo to. Šesté místo bylo mým cílem. Nicméně do příštího závodu musíme ještě moc pracovat a tým slíbil ještě s datovým specialistou zapracovat na nastavení. Škoda, že Massi nedojel.“
Massimo Roccoli : „Motorka se se mnou najednou zastavila a vystřelila mě….“
Joska Kubíček - manažer týmu : „Naštěstí se ukázalo, že Massimo je v pořádku a už bez zranění odjel domů. Za Ginův výsledek jsem nadšený, šesté místo je pro něj, ale i pro tým obrovský úspěch.“


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist