Testy superbiků na Phillip Islandu, 2. den

Druhým dnem pokračovaly u "protinožců" testy předních superbikových týmů. Bohužel už z hodně hubeného startovního pole vypadli po včerejších pádech zranění Tom Sykes - zlomená vřetenní kost a Jules Cluzel - hluboká tržná rána na lokti a chyběl i nemocný Carlos Checa.

Testy superbiků na Phillip Islandu, 2. den

Nový asfaltový povrh na Phillip Islandu si už vysloužil velkou kritiku od testujících pilotů, vždyť hned první den havarovali Leon Camier, Jules Cluzel a Tom Sykes: "Pneumatiky jsou už po několika kolech hrozně opotřebované. Snad se to zlepší, až bude na okruhu větší provoz", kritizoval nový povrch jezdec týmu Crescent Suzuki Leon Camier a jeho krajan, tovární pilot BMW Chaz Davies ho doplnil: "Jsem rád, že jsem první den přestál bez pádu".


Bez zraněných Julesa Cluzela a Toma Sykese a nemocného Carlos Checy - vir z klimatizace - tak vyrazilo na dnešní testování pouhých 11 pilotů....Ovšem i dnes byl test poznamenán dalším těžkým pádem, který tentokráte potkal továrního pilota Ducati Itala Ayrtona Badoviniho. Dnes ale netestoval ani druhý jezdec Kawasaki Loris Baz, který si při své premiéře na tomto okruhu po včerejším pádu poranil záda.

Leon Camier byl nejrychlejším pilotem testování, ovšem společně se svým týmovým kolegou z Crescent-Suzuki Julesem Cluzelezem doslova sešrotovali čtyři motocykly. Chybějící náhradní materiál se tak může stát hodně velkým problémem u tohoto týmu, neboť příští týden jsou na pořadu nejen oficiální testy - od pondělí - ale především závodní premiéra.
Camier havaroval jednou včera, Cluzel dokonce dvakrát, a dnes na konci tréninku kvůli nárazovému větru ještě jednou. Sylvain Guintoli (F) dokončil testy celkově jako druhý, ovšem i jeho značkoví kolegové Michel Fabrizio (I), Davide Giugliano (I) či Eugene Laverty (IRL) mohou být spokojeni s dosaženými časy.
Krok kupředu se podařil Hondě, se ztrátou pouhých 0,2 sec byl Jonathan Rea (GB) jako třetí nejrychlejší, Marco Melandri (I) s nejlepším motocyklem BMW skončil čtvrtý. Časy jsou ovšem neoficiální, dodané pouze testujícími týmy.

Superbike World Championship 2013 - Test Phillip Island, 2° den

01- Leon Camier – FIXI Crescent Suzuki – Suzuki GSX-R 1000 – 1’31.2
02- Sylvain Guintoli – Aprilia Racing Team – Aprilia RSV4 Factory – 1’31.3
03- Jonathan Rea – Pata Honda World Superbike Team – Honda CBR 1000RR – 1’31.4
04- Marco Melandri – BMW Motorrad GoldBet SBK Team – BMW S1000RR HP4 – 1’31.6
05- Michel Fabrizio – Red Devils Roma – Aprilia RSV4 Factory – 1’31.7
06- Leon Haslam – Pata Honda World Superbike Team – Honda CBR 1000RR – 1’31.8
07- Davide Giugliano – Althea Racing – Aprilia RSV4 Factory – 1’31.9
08- Eugene Laverty – Aprilia Racing Team – Aprilia RSV4 Factory – 1’32.1
09- Chaz Davies – BMW Motorrad GoldBet SBK Team – BMW S1000RR – 1’32.1
10- Ayrton Badovini – Team Ducati Alstare – Ducati 1199 Panigale R – 1’32.2
11- Max Neukirchner – MR Racing – Ducati 1199 Panigale R – 1’32.6

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist