Testy superbiků - Jerez, 2. den

Brzy po poledni zajel vicemistr světa Tom Sykes se svým motocyklem Kawasaki na okruhu Jerez de la Frontera čas 1:41,0 sekundy a vzápětí spadl. Tím byl tovární pilot Kawasaki o 0,9 sekundy rychlejší než první den. Ovšem hodně se časově zlepšil i nám dobře známý Sylvain Guintoli, který dnes skončil druhý o pouhých 0,2 sekundy za letošním "Mr. Superpole".

Sykesův pád byl ale hodně nevinný, neboť vicemistr světa zvedl svůj motocykl Kawasaki a zavezl ho do své garáže. Že to nemělo vůbec nic společného s výměnou čerstvě zabudovaného pérování od Öhlinsu místo dosavadního Showa, bylo vzápětí potvrzeno oficiálně týmem Kawasaki.

To, že byl Sykes opět nejrychlejším jezdcem na okruhu, nepřekvapilo nikoho: "Každý z nás dobře ví, co Tom dokáže zajet za čas v jednom jediném kole", okomentoval skvělý čas Sykese tovární pilot Aprilie Eugene Laverty a dodal: "Já sám jsem se více zaměřil na konstantní časy. Jel jsem několik kol za Tomem. Už po několika okruzích se jeho zadní kolo začalo protáčet tak silně, že jsem cítil spálenou zadní pneumatiku. To určitě není cílem, pokud někdo chce jet 20 kol".
Skvěle si ale vedl Lavertyho nový týmový kolega - i když stále nepotvrzený - Sylvain Guintoli, který ztratil pouhých 0,2 sekundy na nejlepší čas.

8. Alex Hofmann (Aprilia) - 1:43,028
Při testech supersportů se Rookie Michale Vd Mark zlepšil o 1,5 sekundy proti pondělí, zatímco mistr světa Kenan Sofuoglu i nadále bojoval s elektronikou.