Testy superbikových týmů v Jerezu

Na jihu Španělska zahájí ve středu některé z týmů mistrovství světa produkčních motocyklů dvoudenní privátní test na okruhu v Jerez de la Frontera. Do prvního podniku sezony 2014 v Austrálii zbývá něco přes dva týdny, takže každý kilometr v sedle závodního motocyklu je víc než důležitý.

Testy superbikových týmů v Jerezu
Do španělské Andalusie již dorazil tovární tým Kawasaki Racing s jezdci Tomem Sykesem a Lorisem Bazem, kteří mají k dispozici tovární specifikace motocyklů Kawasaki Ninja ZX-10R. Na dráze Jerezu bude rovněž testovat David Salom, jenž je rovněž členem týmu Kawasaki, ale s motocyklem Ninja ZX-10R ve specifikaci EVO.
Po velmi dlouhé době se zpátky do “práce“ vrací Francouz Sylvain Guintoli z týmu Aprilia Racing. Tento tým má pro nadcházející sezonu ambice minimálně obhájit titul v soutěži výrobců. Guintoli si loni v létě zranil pravé rameno pádem na kole. Zranění bylo nakonec tak vážné, že si vyžádalo dvě operace. Druhá operace nebyla v plánu a narušila francouzův harmonogram léčby, takže společně s týmem nemohl absolvovat první privátní testy.

„Naposledy jsem jezdil v sedle Aprilie RSV4 v posledním závodu sezony 2013 v Jerezu,“ uvedl Sylvain Guintoli, jehož novým týmovým kolegou je Ital Marco Melandri. „Doba léčby byla velmi dlouhá, víc jak sto dní bez jízdy na motorce. Už mi chyběl ten adrenalin a vzrušení z jízdy.“
Kromě týmu Kawasaki Racing do Jerezu také dorazila stáj Pata Honda World Superbike s jezdci Jonathanem Rea a Leonem Haslamem. Oba budou pokračovat v přípravě nových motocyklů Honda CBR1000RR, a aby na to nebyli sami, pomůže jim testovací jezdec Michele Magnoni.
V Jerezu plánuje přípravu na nový ročník mistrovství světa také privátní stáj MRS Kawasaki s jezdcem Jeremy Guarnonim a motocyklem Ninja ZX-10R EVO. Testování se rovněž zúčastní Team Pedercini Racing s jezdci třídy Superbike EVO a Superstock 1000. Ital Luca Scasa, který s Pedercini podepsal jen nedávno, na jihu Španělska bude chybět.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist