Test WorldSBK – Druhý den zajel nejrychleji Jonathan Rea

Druhý den testování na Phillip Islandu už ani jednou neovlivnil déšť a jezdci tak měli šanci využít plně suchých podmínek. Bohužel se také dost padalo, což si v jednom případě vyžádalo letecký převoz do nemocnice. Nejrychlejším jezdcem druhého dne testování je Sylvain Guintoli na Yamaze. Karel Abraham zajel dopoledne jednadvacátý čas, odpoledne byl devatenáctý. Nyní se stroje SBK vrátí na dráhu v pátek, protože to už pojedou dva volné tréninky v rámci přípravy na úvodní podnik sezony mistrovství světa superbikových motocyklů.

Test WorldSBK – Druhý den zajel nejrychleji Jonathan Rea

Testovací program druhého dne na Phillip Islandu odstartovali jako první jezdci a týmy superbikového šampionátu. Počasí bylo mnohem lepší než v pondělí, ale i přesto došlo v dopolední části k řadě pádů a přerušení červenými vlajkami. Španěl Xavi Fores (Barni Racing) skončil ve štěrku únikové zóny první zatáčky a hned ve druhé dostal highsider Jordi Torres (Althea BMW Racing Team). Ten musel na ošetření a zřejmě zítra podstoupí menší operaci zraněného levého lokte. Také Španělův týmový kolega Markus Reiterberger (Althea BMW Racing) havaroval v jedenácté zatáčce, což si rovněž vyžádalo vyvěšení červených vlajek. Dopolední program ukončilo další přerušení, tentokrát po pádu Fabia Menghiho (VFT Racing). Ital byl v doprovodu svého otce a majitele týmu letecky přepraven do nemocnice v Melbourne s podezřením na frakturu pánve.

Nejrychlejším jezdcem dopolední části byl Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) s časem 1'31,249 sekundy. Výrazně zrychlil Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), který byl druhý se ztrátou jen 0,151 sekundy. Holanďan Michael van der Mark (Honda World Superbike Team) si na konto připsal třetí čas a do půl sekundy se vešel čtvrtý Sylvain Guintoli (Pata Yamaha Official WSBK Team) a pátý Nicky Hayden ((Honda World Superbike Team). Český závodník Karel Abraham (Milwaukee BMW) si na konto připsal sedmadvacet kol s jednadvacátým časem 1'34,062 sekundy.

Test World SBK – Phillip Island – 2.den
Úterý, 23.února 2016
Test 1.část (dopoledne) - WorldSBK_FP1_D2.pdf

Odpolední druhá část umožnila díky dobrému počasí jezdcům testovat na suchém povrchu, ale červené vlajky po různých incidentech na trati stály jezdce hodně času. Nejtěžší pád absolvoval domácí závodník Josh Hook (Grillini Racing Team), který musel na ošetření, kde mu diagnostikovali vykloubené rameno a frakturu pažní kosti, takže Australan zcela určitě nenastoupí do víkendového úvodního podniku sezony WSBK. Na trati pak zůstal olej, takže nějakou dobu trvalo než se vše dalo do pořádku. V závěru tréninku pak ještě spadl Roman Ramos (GoEleven Team).

Odpoledne zajel nejrychleji jezdec Yamahy Sylvain Guintoli (Pata Yamaha Official WSBK Team), který časem 1'31,940 sekundy překonal druhého Jonatahana Rea (Kawasaki Racing Team) rozdílem 0,150 sekundy. Francouz třebaže v úvodu spadl, dokázal v závěru zrychlit a nakonec jako jediný překonat hranici minuty a dvaatřiceti sekund. Na třetí pozici zajel druhý jezdec tovární Yamahy Alex Lowes (Pata Yamaha Official WSBK Team), což je pro tři ladičky velmi dobrá zpráva. Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) byl tentokrát čtvrtý v pořadí a pětici nejrychlejších uzavřel Němec Markus Reiterberger (Althea BMW Racing Team).

Američan Nicky Hayden (Honda World Superbike Team) je s časem 1'32,879 sekundy jedenáctý, dvanáctý v pořadí Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) je poslední v jedné sekundě na maximum dne. Australan Josh Brookes (Milwaukee BMW) je s časem 1'33,554 sekundy sedmnáctý, český závodník Karel Abraham (Milwaukee BMW) odpoledne zajel devatenáctý čas 1'34,456 sekundy. Na oba jezdce teď čeká ve středu oficiální prezentace jejich týmu.

Test World SBK – Phillip Island – 2.den
Úterý, 23.února 2016
Test 2.část (odpoledne) - WorldSBK_FP2_D2.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist