Test v Portugalsku ukončil nejlepším časem Sykes

Druhý den oficiálního testu superbikové kubatury mistrovství světa produkčních motocyklů WSBK byl znovu nejrychlejší britský závodník a lídr průběžného hodnocení Tom Sykes. Všichni jezdci výkonných motocyklů měli také možnost vyzkoušet nové konstrukce a směsi pneumatik Pirelli pro rok 2015.

Na finální část sezony je Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) zjevně velmi dobře připraven, protože byl také druhý den testu v Algarve nejrychlejším jezdcem s časem 1'42,719 sekundy. Týmový kolega britského šampiona Loris Baz (Kawasaki Racing Team) pracoval na ladění motoru Kawasaki ZX-10R a testoval nové díly. S časem 1'43,110 sekundy byl třetí nejrychlejší.
U tovární Aprilie byl test v Portimau ve znamení pádů, ale v obou případech bez vážných zranění. Ital Marco Melandri (Aprilia Racing Team) havaroval hned první den, který byl nucen předčasně ukončit. V úterý Melandri zabral ve snaze dohnat ztracený čas a byl také nejpilnějším jezdcem na dráze, když zajel kolem sedmdesáti kol. Francouz Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team) havaroval druhý den dopoledne. Pád po ztrátě přilnavosti zadního kola pro něho znamenal cestu k lékaři, který nezjistil žádné vážné zranění. Francouz již v testu nepokračoval, ale udržel si druhý nejlepší čas 1'42,954 sekundy.

Jezdci tovární Ducati Davide Giugliano a Chaz Davies (Ducati Superbike Team) během dne zkoušeli starty a také nová řešení, která italský výrobce pro superbiky vyvinul, ale tým je neměl v posledních závodech možnost vyzkoušet.
Po těžké nehodě, kterou Ital Claudio Corti (MV Agusta Reparto Corse) absolvoval letos v Portimau, je jezdec superbikové MV Agusty znovu v kondici. Během dvou dní najel třiadevadesát kol se sedmým nejlepším časem 1'44,485 sekundy.

Na jezdce superbikového mistrovství světa teď čeká šest týdnů volna, protože závodní víkend v Jerezu mají na programu ve dnech 5. až 7.září 2014.

Test WSBK - Portimao, Portugalsko (2.den)