Test Crescent Suzuki ovlivnil v Portugalsku déšť

Superbikový tým Crescent Suzuki zahájil předsezonní přípravu dvoudenním privátním testem na okruhu Algarve v portugalském Portimau. Stejně jak tomu bylo u ostatních testujících týmů tak ani Suzuki neměla štěstí na počasí a oba jezdci, Alex Lowes a Randy De Puniet, najeli od středy do čtvrtka jen do padesáti kol na suchém povrchu.

Test Crescent Suzuki ovlivnil v Portugalsku déšť
Ve středu 21.ledna na okruhu Algarve pršelo a foukal silný studený vítr. Tyto podmínky neumožnily jezdcům plnohodnotně testovat a první den jak Alex Lowes, tak Randy De Puniet zajeli jen minimum kol. Mokrá dráha tým Suzuki přivítala také ve čtvrtek ráno, takže ani dopoledne příliš netestovali a štěstí se na ně usmálo až po obědě, protože to už bylo slunečno a týmy obou jezdců intenzivně pracovaly na plnění testovacího programu zkoušek GSX-R1000.

Během testu zajel Alex Lowes celkem padesát kol za suchých podmínek s časem 1'44,0 sekundy (neoficiální časomíra). Francouz Randy De Puniet jel na portugalském okruhu poprvé, na konto si připsal čtyřicet kol a nejlepší čas 1'45,7 sekundy (neoficiální časomíra). Třeba loni zajel Lowes v prvním tréninku na okruhu v Portimau čas 1'44,6 sekundy a jeho tehdejší týmový kolega Eugene Laverty 1'44,5 sekundy.
I přes nepřízeň počasí tým Crescent Suzuki dokončil většinu z plánu zkoušek určených pro test v Portimau a nyní míří na jih Španělska, kde od pondělí 26.ledna absolvují svůj druhý a zároveň závěrečný privátní test.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist