Ten Kate: Možná více podpory od HRC

Jak je to vlastně s podporou Hondy v mistrovství světa superbiků?

Ten Kate: Možná více podpory od HRC
Jedno si musíme hned na začátku článku uvědomit, Honda jako jediná ze sedmi zúčastněných značek nemá v tomto šampionátu tovární tým. Zatímco evropské značky Aprilia, Ducati a BMW mají na startu oficiální tovární týmy, tak japonské Suzuki, Kawasaki a Yamaha jedou s velkou podporou továrny.
 
To ale není doposud případ Hondy. Zde jen připomínám, že Honda se oficiálně stáhla z této série v roce 2002, když tehdy nesouhlasila s Flamminiho změnou závodních pravidel. 


Ovšem na Phillip Islandu byli jak dva technici od HRC a překvapivě také viceprezident HRC Shuhei Nakamoto, který dal přednost Austrálii před testy MotoGP v Sepangu. 

„Více podpory od HRC by nám hodně pomohlo“, říká týmový manažer Ronald Ten Kate a vysvětluje: „Momentálně sice dostáváme nové díly z Japonska, jejich další vývoj si ale zajišťujeme sami.“ 

„Ten Kate odvádí skvělou práci, nejsou ale žádný tovární tým“, říká jasně Nakamoto a hned vysvětluje proč: „Šasí, motor, elektroniku – to vše si vyvíjí tým úplně sám a daří se jim. Zřejmě je to moje poslední letošní návštěva této závodní série, nyní v Japonsku uděláme rozhodnutí, jak dále tento tým podporovat. Bohužel ale nemáme prostředky na to, abychom měli tovární tým v jakékoliv podobě, či testovací tým, který by dále „fireblade“ nějak vyvíjel. 
Ovšem pokusím se nějak pomoci. Možná dodáme nové motory, šasí nebo poskytneme pomoc při elektronice“,
uzavírá celou záležitost viceprezident HRC Shuhei Nakamoto. 


Nakamoto se ale rovněž velmi pozorně díval a sledoval oba dva jezdce nizozemského týmu: "Rea je určitě u HRC v hledáčku jako budoucí potencionální jezdec MotoGP. Hledáme vždy mladé a hlavně rychlé jezdce na Hondách", řekl na toto téma Nakamoto. 

Britský jezdec Jonathan Rea má sice smlouvu s týmem Ten Kate Honda do konce příští sezóny, pokud by ho ale chtěl Honda transferovat do MotoGP už dříve, tak určitě nikdo nebude proti.   

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.25
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist