Team ELR: Pýcha a odhodlání

Česká superbiková stáj Effenbert Liberty Racing hlásí: Tým je připraven k boji v Monze

Team ELR: Pýcha a odhodlání
World Superbike Championship – mistrovství světa superbiků se vrací nazpět do Itálie, tedy již podruhé v této sezóně. Čtvrté kolo se bude konat už tento víkend na okruhu “Autodromo Nazionale di Monza”.

Tým Effenbert Liberty Racing přijede před brány historického okruhu na Monze inspirován stále ještě živým štěstím a hrdostí na první vítězství v mistrovství světa, které dosáhl Sylvain Guintoli v Assenu, ale take se zbytkem smutku po těžké havárii a následnému zranění Bretta McCormicka ve druhé jízdě v Assenu. Naštěstí zprávy přicházející z Kanady jsou velmi nadějné, i když talentovaný kanadský jezdec musí zůstat ještě nějakou dobu mimo závody.
Před několika dny tým oznámil, že nenahradí Bretta žádným jiným jezdcem, aby tím vyjádřil svou úctu a nejhlubší náklonnost vůči němu samotnému. “Čtvrtá Ducati patří Brettovi”, řekl jasně majitel týmu Mario Bertuccio.

Z tohoto důvodu se tak italská výzva v Monze týká pouze tří jezdců: Jakuba Smrže, Sylvaina Guintoliho a Maxime Bergera.

Je ale třeba také přiznat, že okruh Monza není svou skladbou tím nejlepším okruhem pro tým Effenbert Liberty Racing, neboť je charakterizován rychlými dlouhými rovinkami a ty mohou potrestat naše týmové motocykly. Protože technici, inženýři a mechanici se budou jistě snažit, aby naše Ducati byly co nejvíce konkurenceschopné a aby se snížil rozdíl v absolutní rychlosti, tak doufáme, že se nám podaří zajet důležité výsledky a že třeba pomůže i štěstí v podobě "Jupiter Pluvio" ...!

Také loňský rok na Monze, navzdory očekávání, se skončil hodně povzbudivými výsledky, ačkoliv v předvečer GP to po výsledcích ze Superpole tak dobře nevypadalo. V prvním závodě dojel Smrž jako desátý za Checou; zatímco Guintoli, stále ještě pociťující bolestivá zranění z důvodů havárie v Austrálii, byl odmávnut šachovnicovou vlajkou jako 12…Ve druhém závodě skončil Sylvain na místě 8., po vzrušujícím souboji s Badovinim na BMW; Kuba spadl hned na samém začátku po nezaviněné kolizi s Haslamem a Reou a závod tak pro něho skončil ještě dříve, než vlastně začal.

Zatímco Maxime Berger, na straně jedné, bude tento závodní víkend i nadále studovat ještě hlouběji chování své Ducati a získávat další důležité údaje, aby se zvýšil její výkon, tak na straně druhé oba dva zkušenější jezdci Guintoli a Smrž, budou na těžké misi bojovat s protivníky, kteří se spoléhají na mnohem vyšší výkon motocyklu, a bude to tedy hodně nerovný boj pro naše jezdce, kteří se ale této výzvy nebojí a jsou připraveni k boji.
Kronika šampionátu SBK 2012 říká, že po pozitivním zahájení na Phillip Islandu, které bylo zakončeno třetím místem na podiu a po hořké Imole s pádem Sylvaina Guintoliho v první jízdě, tak před více než týdnem v Assenu dosáhl tým Effenbert Liberty Racing dlouho očekávaného Sylvainova úžasného vítězství v první jízdě.
Tento den byl korunován ve druhém závodě druhým místem stejného francouzského jezdce, přičemž se nesmí zapomenout na vzrušující okamžiky, které nám v obou jízdách, přes nešťastný konec, nabídl Jakub Smrž, a potvrdil tak i při Dutch GP svou nespornou třídu.

Po Assenu je nyní v bodovací tabulce Sylvain Guintoli na 4. místě (se 66 body), Jakub Smrž 9. (s 39 body), a Maxime Berger 12. (s 25 body).

Vzrušující světlo show SBK se nyní nově rozsvítí na okruhu v Monze a tým Effenbert Liberty Racing je připraven bez zaváhání bojovat proti všem soupeřům v reálném konkurenčním světě, kterým SBK rozhodně je a pro český tým, který už dosáhl vrcholného umístění na podiovém stupni, je jen další silnou motivací pokračovat v nastoupené cestě.

Při této příležitosti by tým chtěl zdůraznit, že je stále hodně blízko k Brettu McCormickovi, který je na nějakou dobu bohužel v Kanadě, ale jeho spolujezdci a tým Effenbert Liberty Racing čekají s velkou láskou na návrat “The Kida": "Tak se brzy a v pořádku vrať, Brette."

O trati a o závodě

Okruh Monza byl postaven v květnu 1922 a postupem prošel několika změnami, až se dostal na současnou délku a aktuální konfiguraci.

Nejslavnější části celého okruhu na Monze se nazývají: Curva di Lesmo, Curva Parabolica a Variante Ascari.

Okruh Monza je jeden z nejstarších chrámů rychlosti a může se pochlubit bohatou historií jak z cirkusu F1, tak i z WSBK.

Charakteristickým rysem tohoto okruhu je rychlost a proto je hodně důležité naučit se ji využít v průběhu závodu po celém obvodu tratě.

Nezapomenutelným protagonistou tratě na Monze byl legendární Fabrizio Pirovano, a zde si musíme připomenout jeho úžasné vítězství v roce 1990 , po fantastickém duelu s dalším velkým jezdcem, Baldassarem Montim.


Další vzrušující kapitola z historie WSBK se zde odehrála v roce 1996, kdy hlavní roli zde hrál nezapomenutelný Pierfrancesco "Frankie" Chili.


V roce 2000 zde neuvěřitelně předjížděl a nesmazatelně se zapsal do paměti všech fanoušků Troy Bayliss.


Je tedy zřejmě úplně jasné, že i letos bude závod na okruhu Monza nabízet velké emoce, které nadchnou veřejnost.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist