Tak vypadá nová MR Ducati Maxe Neukirchnera

Včera byl v německém Ingoldingenu poprvé představen motocykl Ducati 1199 Panigale týmu MR Ducati, tedy manažera Maria Rubatta, který bude pilotovat Max Neukirchner.

Tak vypadá nová MR Ducati Maxe Neukirchnera
Hodně nezvyklé: Max Neukirchner pojede se startovním číslem 27, neboť jeho tradiční číslo 76 má na kapotě tovární jezdec Kawasaki Loris Baz.
Proč právě číslo od Caseyho Stonera? "Mario Rubatto a Casey Stoner jsou dlouholetí přátelé. Mario přesvědčil na začátku Caseyho kariéry, aby zkusil štěstí ve španělském šampionátu. Kdo ví, zda by se Casey bez Maria prosadil. Casey byl na Ducati mistrem světa, to se nám také líbí. Uvažoval jsem i o čísle 21, které vozil Troy Bayliss. I on na Ducati vyhrál MS a já jsem jeho velký fanoušek. Nakonec jsem se ale rozhodl pro 27. Ovšem 76 určitě nezemřela, prostě jen nebude letos v popředí", vysvětluje Max Neukirchner.
Tým MR Ducati byl v posledním čase posílen o nového mechanika hodně zvučného jména a sice o Ralfa Waldmanna. 47-letý Ralf Waldmann závodil v letech 1986 až 2002 v mistrovství světa silničních motocyklů a vyhrál celkem 20 závodů Grand Prix. V sezonách 1996 a 1997 se za Maxem Biaggim stal vicemistrem světa dvěstěpadesátek, kromě toho skončil celkově třikrát třetí (2x 125 ccm, 1x 250 ccm). Svůj poslední závod absolvoval Waldi v roce 2009 v Donington Parku za Kiefer Racing v kubatuře do 250 ccm. Naposledy šrouboval pro Markuse Reiterbergera a tým alpha Technik v Superstock-1000-Cupu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.20
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist