Sylvain Guintoli týmovým kolegou Kuby Smrže?

Dle zahraničních médií bude novým týmovým kolegou českého pilota Jakuba Smrže v českém superbikovém týmu Liberty Racing francouzský jezdec Sylvain Guintoli, ještě o uplynulém víkendu tovární pilot belgické stáje Alstare Suzuki.

Sylvain Guintoli týmovým kolegou Kuby Smrže?
Francouz Sylvain Guintoli - v konečné klasifikaci sezóny 2010 sedmý jezdec superbikového šampionátu - by měl dle francouzské televize a jejího pořadu "Moto-Journal" závodit v roce 2011 za nově vzniklý český superbikový tým Liberty Racing a stát se tak týmovým kolegou našeho Jakuba Smrže, tedy pochopitelně na motocyklu Ducati 1198R.


28-letý rodák z Montelimaru byl letošním nováčkem v seriálu WSBK a hned ve své "Rookies" sezóně obsadil celkově skvělé 7. místo, když s výjimkou předposlední jízdy doma na okruhu Magny Cours dokázal bodovat ve všech odjetých závodech!!! Nejlépe dojel letos Sylvain Guintoli třikrát jako čtvrtý a dále celkem 20x skončil v Top 10. 

Jinak není tento Francouz určitě nepopsaným listem papíru, neboť má už za sebou 7 kompletních sezón v seriálu Grand Prix (5 v kubatuře do 250 ccm a 2 v MotoGP), kdy se nejlépe celkově umístil v roce 2006 (250 ccm - 9.), resp. 2008 (MotoGP - 13.). Ve dvěstěpadesátkách dojel jedenkrát na podiu - Assen 2003, v MotoGP pak jako čtvrtý! v Motegi 2007 a šestý! na Sachsenringu 2008. 


Oficiální potvrzení této zprávy francouzské televize by mělo být známo v následujících hodinách, ale jelikož o tom už informovaly např. i některé zahraniční weby, tak se zdá, že je to pouze formální věc.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist