Sykesův domácí double

Druhou dnešní jízdu vyhrál, stejně jako tu první, tovární pilot Kawasaki Tom Sykes a získal tak na okruhu Donington Park hattrick: Superpole, 1. jízdu a 2. jízdu! Na stupních vítězů ho doplnili dva tovární piloti s italskými motocykly Aprilia: Sylvain Guintoli a Eugene Laverty.

Do druhé jízdy nenastoupil ex-mistr světa Carlos Checa: "Už před závodem jsem si nebyl jistý, jestli vydržím celou závodní vzdálenost. Bohužel při rychlosti 300 km/h mě rameno opravdu nesnesitelně bolí. Donington je okruh hodně náročný na fyzičku a měl jsem problémy při změnách směru jízdy a při zatáčení do levých zatáček", odůvodnil svou neúčast ve druhé dnešní jízdě 40-letý a aktuálně 14. pilot MS-Superbike, který si samozřejmě kladl otázku, zda je nutné jít do rizika s nekonkurenceschopným motocyklem Ducati 1199 Panigale, když zatím s ním nejlépe dojel jako sedmý.
Stejně jako v prvním závodě byl největší souboj o další podiová umístění za suverénem Sykesem, nakonec se prosadil lídr MS-Superbike Sylvain Guintoli (F/Aprilia) na místě druhém, jeho týmový kolega Eugene Laverty se postavil na podium jako třetí.

Na dalších pozicích byli odmávnuti Davide Giugliano (I/Aprilia), Marco Melandri (I/BMW) a Chaz Davies (GB/BMW). Nejlepší Ducati pilotoval host Niccolo Canepa na místě 8., Jules Cluzel (F) pak dokončil závod jako devátý a nejlepší jezdec s motocyklem Suzuki.

Průběh závodu:

Start: Tom Sykes převzal hned po startu žezlo a za ním následovali Laverty, Guintoli, Jonathan Rea (GB/Honda), Giugliano, Camier a Melandri, což bylo pořadí v první zatáčce. Loris Baz (F/Kawasaki) se katalultoval ze strtaovního místa 12 na  P9.

Kolo 1: V pořadí Sykes, Laverty, Guintoli, Rea. Giugliano, Camier, Melandri, Davies, Baz a Cluzel dokončili jezdci první kolo.

Kolo 2: Už ve druhém kole zlepšil Sykes rekord okruhu na 1.28,094 a měl náskok 0,8 sec.

Kolo 3: Melandri a Davies předjeli Reu. Za ním jeli Camier a Baz. Canepa jako nejlepší s motocyklem Ducati na P11.

Kolo 4: Sykes zlepšil rekord okruhu na 1.28,074 min. Baz předjel Reu, zatímco Camier spadl z P8, ovšem v závodě pak pokračoval.

Kolo 5: Sykes má už náskok 2,9 sec, na druhé místo se probojoval Guintoli.

Kolo 7: Nikdo není schopen akceptovat tempo pilota s motocyklem Kawasaki, 3,7 sec ztrácí druhý Guintoli, za ním pak Laverty a Giugliano. S velkou ztrátou je Melandri jako P5.

Kolo 10: Jediný Sykes jezdí stále kola za 1.28 min., jeho náskok je nyní 5,5 sec! Neustále ztrácí Rea a když ho předjel Cluzel, tak dokonce končí v kačírku a předjíždí ho Canepa a útočí na něho Michel Fabrizio.

Kolo 12: Po polovině vede Sykes o 5,8 sec. Guintoli, Laverty, Giugliano a Melandri mají šanci na dvě zbylá podiová umístění, když je dělí pouhé dvě sekundy.

Kolo 13: Fabrizio předjel Reu...

Kolo 14: Camier je nazpět v bodech.
Kolo 16: Guintoli má na P2 náskok 1,4 sec na Lavertyho & Co. Melandri předjel Giugliana a je na P4.
Kolo 18: Sykes kontroluje náskok 6,4 sec. Melandri chce podium za každou cenu a předjel hodně tvrdě Lavertyho. Hrdinný Canepa drží P8, Badovini spadl z P13.

Kolo 20: Camier předjel Sandiho a je na P13. Více už není vlastními silami možné.

Kolo 21: Laverty se v šikáně dostal nazpět na P3.

Kolo 22/kolo 23: Sykes vjíždí do posledního kola s náskokem 7,4 sec a vyhrává i tuto druhou jízdu. Eugene Laverty bojuje s Marco Melandri o P3, pilot BMW byl ale dlouhý na brzdy a prohrál dokonce P4 ve prospěch Giugliana. "Divočák" Canepa dojíždí na velmi kvalitní P8.
eni FIM Superbike World Championship 2013 - Donington Park Racing Circuit, závod 2