Sykes v roce 2010 na Kawasaki a Nakano v Portimao na Aprilii

Dvě novinky ze světa WSBK přinesly zahraniční motocyklové servery. Ta první se týká roku 2010 a druhá pak zřejmě jen posledního závodu v Portugalsku.

Sykes v roce 2010 na Kawasaki a Nakano v Portimao na Aprilii
Dosavadní tovární jezdec Yamahy a 8. muž průběžného pořadí světového šampionátu superbiků, Brit Tom Sykes, bude druhým jezdcem Kawasaki na rok 2010.


Dle motorcyclenews podepsal tento britský závodník smlouvu s továrním týmem Kawasaki a pojede tak motocykl Kawasaki ZX 10R už na prvních testech v Portimao. Tom Sykes tak bude týmovým kolegou Australana Chrise Vermeulena, který ovšem svůj nový pracovní nástroj, tedy Kawasaki ZX 10R, v Portimao jezdit nebude, neboť dostal od svého současného zaměstnavatele, tedy od týmu Rizla Suzuki, zákaz testování a úlohu soustředit se na závěrečný závod MotoGP ve Valencii.


Tom Sykes tak dostal u týmu Paula Birda příležitost před svým krajanem Shane Byrnem. Tomu se tedy hodně zmenšilo pole působnosti na příští rok a zbývají mu tak pouze satelitní týmy Ducati. Althea (pokud by ovšem jela vedle Carlose Checy ještě s druhým pilotem...?), Guandalini a DFX? Nebo snad druhý (třetí) tovární motocykl Aprilia? 

No bude to v příštích dnech a hodinách ještě hodně napínavé!!! 


Japonský sympaťák Shinya Nakano pojede přece jen v Portimao. Nakano je nazpět v Evropě a zřejmě natolik zdravý, že bude moci závodit o víkendu v Portugalsku na své tovární motorce Aprilia RSV4 Factory. Je to pro Nakana zřejmě jedna z posledních možností pokusit se získat nějakou smlouvu na rok 2010. A co účast Nakana znamená ještě v praxi? Třetí motocykl Aprilia RSV4 Factory zde pojede, jak už bylo předem domluveno, letošní britský šampion superbiků Leon Camier.


V Portimao pojede ale motocykl Honda CBR 1000RR své dosavadní stáje Ten Kate Honda Racing i další japonský jezdec Ryuichi Kiyonari, a to i přesto, že stále ještě nemá úplně vyléčenou svou zlomeninu klíční kosti. Ani tento Japonec nemá smlouvu na rok 2010, i když se hodně nahlas hovoří o tom, že se stejně jako jeho zkušenější krajan Yukio Kagayama vrátí nazpět do britského superbikového šampionátu. Druhá možnost pro "Kiya" je ta, že pokud bude fungovat v příštím roce tým Stiggy Honda, tak by ho utvořila dvojice Hopkins - Kiyonari - na čemž má zájem i evropský manažér Europe Honda, Carlo Fiorani.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist