Sykes byl v Almerii hodně rychlý

Pouze první den testů ve španělské Almerii dovolil vicemistru světa Tomu Sykesovi zajet velmi dobré časy, přičemž ani Loris Baz nezůstal časově příliš pozadu za týmovou jedničkou. Druhý den testování se pak kvůli silnému větru továrnímu týmu Kawasaki vůbec nevydařil a oba jezdci zůstali raději v boxech.

Sykes byl v Almerii hodně rychlý
Kawasaki bude patřit s Tomem Sykesem k hlavním favoritům superbikové sezony 2013. Britský vicemistr světa dokázal svou rychlost hned po několika absolvovaných kolech prvního testu ve španělské Almerii, když zajel čas 1.34,9 min. To znamenalo o pouhých 0,3 sec. pomaleji než v lednu 2012, kdy tento tovární pilot Kawasaki dominoval každému zimnímu testu.

          

"Dobré je, že po zimní přestávce jsem byl hned hodně rychlý. První den jsem objel 82 kol, druhý den ale byl tak silný vítr, že jsme na trať vůbec nevyjeli. Všechno ale skvěle fungovalo, zaměřili jsme se především na nastavení pérování", řekl po testech 27-letý britský pilot.

          

U Sykesova týmového kolegy Lorise Baze ale neprobíhalo vše, jak by si přál. Francouz si nejdříve musel zvyknout na náročný technický okruh, kde se několik zatáček jede naslepo: "Naposled jsem zde jel na suchu v roce 2005 s motocyklem o objemu 80ccm. Takže jsem se musel nejdřív naučit okruh vůbec poznat. První den jsem nechtěl jet na nějaké zvláštní časy, neboť se vyskytly určité problémy. Zaměřili jsme se hlavně na nastavení brzd a to se nám podařilo. Při příštím testu v Jerezu musíme nadále pokračovat v tomto směru. Doufám, že v Jerezu budeme mít po oba dva dny lepší počasí", řekl po testech Loris Baz, vítěz ze Silverstone 2012.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist