Suzuki ukončila testování dříve

Tým FIXI Crescent Suzuki ukončil svůj první test v roce 2013 předčasně, neboť silný nárazový vítr prakticky znemožnil druhý den testů v Almerii, navíc Cluzel také absolvoval malý crash.

Suzuki ukončila testování dříve
Tým Crescent-Suzuki přijel k testu do Almerie s velkým předsevzetím, neboť to byl pro něho vůbec první test v období 2012/2013. A pro Julese Cluzela to bylo úplně první svezení na superbikovém motocyklu, když doposud závodil jen s biky o objemu 600 ccm, tedy v MS-Moto2 a v SSP. Bohužel řadu plánovaných věcí musel tým posunut na další testování do Jerezu.

Zatímco tovární tým Kawasaki druhý testovací den kvůli silnému větru na trať vůbec nevyjel z bezpečnostních důvodů, tak tým Fixi-Crescent-Suzuki byl odvážnější. Ovšem brzy se ukázalo, že skupině okolo Paula Denninga nedovolí danné povětrnostní podmínky serioznější testování. A tak odpoledne tým vše sbalil a vydal se předčasně do Jerezu.
"Počasí bylo doslova strašné, neboť hodně foukalo", byl hodně zklamaný po druhém dni Leon Camier a dodal: "Chtěli jsme testovat nejnovější specifikaci motoru od Yoshimury, který se na brzdě zdál opravdu skvělý. Těším se tak na Jerez, kde budeme moci motor opravdu vyzkoušet na závodní trati".

Nováček a vicemistr světa supersportů Jules Cluzel se i v pátek soustředil na získání dobrého pocitu jízdy na daleko silnějším motocyklu, než byl doposud zvyknutý a pokoušel se dostat až na jezdecký limit. Jelikož ale byl až za ním, tak to skončilo pádem: "Vůbec nevím, jak se to stalo. Bylo to hodně překvapivé, možná kvůli nárazovému větru. Já jsem v pořádku, mám jen malé zranění na ruce. Ale pro příští test to není vůbec žádný problém".
Přesto byl Cluzel spokojený, neboť se časově v pátek oproti čtvrtku zlepšil: "Cítil jsem se na biku daleko jistěji. Vím, že mně časově už moc nechybí", řekl šťastně po skončení testů 24-letý Cluzel.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist