Superbiky v Brně zachrání Max Biaggi!

Motoristický kalendář brněnského Masarykova okruhu na rok 2013 se nakonec přece jen dočká osvědčených a oblíbených superbiků. Zatímco česká vláda se k záchraně tradičního podniku obrátila zády, tak pomoc přišla hodně nečekaně z jihu, tedy konkrétně z Říma. Zachráncem je dvojnásobný superbikový mistr světa Max Biaggi, který je nepřekonatelným miláčkem brněnského publika.

Superbiky v Brně zachrání Max Biaggi!
Jedenáctinásobný vítěz z brněnské trati Max Biaggi peníze potřebné pro pořádní populárního závodu našel na svém kontě v blíže nespecifikované bance v Monte Carlu, kde "Říman" bydlí, aby nemusel platit v Itálii daně. "Když jsem si přečetl zprávu na různých českých webech a přeložil si je přes "Google", že se superbiky v Brně 2013 nepojedou, tak jsem byl v šoku. Cítím se jako součást této trati a nemůžu dopustit, aby Brno o superbiky přišlo.", citoval populárního italského jezdce a aktuálního mistra světa superbiků, který se v listopadu rozloučil s aktivní činností, známý motocyklový web Uguaglianza.it.
Biaggi si dokonce na kopci nad Žebětínem hodlá postavit chatu. Objekt s jedenácti pokoji a s třemi koupelnami bude ovšem používat pouze dvakrát do roka. "Nechci to mít na okruh daleko. Do Brna bych totiž stejně na MotoGP a na superbiky jezdil. V tom prvním případě fandit svému velkému kamarádovi Jorgemu proti jeho současnému týmovému kolegovi a v tom druhém případě nevylučuji svůj comeback na závodní dráhu, tedy aspoň jednou za rok. Takhle aspoň ušetřím za ubytování, neboť pronajímat si exkluzivní karavan na jeden závod v sezoně by bylo hodně drahé a já musím nyní šetřit", mnul si ruce mistr světa superbiků, jehož pouze jeho nejbližší přátelé mohou oslovovat milou přezdívkou, tedy jako Šíleného Maxe.

"Vhodnou lokalitu jsem vybíral mezi Rosicemi a Žebětínem a nakonec jsem se rozhodl pro Žebětín. Rosice by mně přece jen hodně připomínaly někoho jiného...", upozornil Biaggi na podobnost tohoto města se jménem svého velkého "kamaráda" ze závodních tratí Valentina Rossiho.

Ovšem název změní i samotný okruh. K "tatíčkovi" Masarykovi tak přibude i "strýček" Biaggi. "Jde o výraz vděku motoristické legendě. Jen mně mrzí, že Ital má na záchraně tak důležité akce mnohem větší podíl než většina Čechů", doplnila tuto novinku ředitelka Automotodromu Mgr. Ivana Ulmanová.
Tato zpráva byla našemu webu exkluzivně - jako prvnímu v České republice - potvrzena přímo z paddocku WSBK, konkrétně se ozval šéf hodně populárního týmu "Trebnneffe YtrebiL" Rd. Oiram Oiccutreb s tím, že jeho tým je schopen propůjčit "Šílenému Maxovi" úplně nový motocykl Panigale, aby Biaggi mohl jet v Brně na divokou kartu a navíc mu zaplatí i velké startovné, neboť nějaká ta Eura prý ušetřil v uplynulé sezoně. Bývalý tovární jezdec Aprilie Biaggi se ale k této nabídce zatím nevyjádřil....., neboť je stále ještě vázán lukrativní smlouvou s továrnou v Noale.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.48
Známkováno: 52x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist