Superbikový pátek ve španělské Aragonii

Supersport – 1.volný trénink

Pětadvacet minut před koncem prvního tréninku byl na první pozici s časem 1'56,249 sekundy Kenan Sofuoglu (Kawasaki Puccetti Racing). Na druhé pozici figuroval se ztrátou desetiny Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse), třetí Patrick Jacobsen (Kawasaki Intermoto Ponyexpres) na Turka ztrácel šest desetin. V jedné sekundě byl čtvrtý Lorenzo Zanetti (MV Agusta Reparto Corse) a pátý Roberto Rolfo (Team Lorini). Francouz Lucas Mahias (Kawasaki Intermoto Ponyexpres) byl s časem 1'58,913 sekundy třináctý. Němec Kevin Wahr (SMS Racing), který se před víkendem v Aragonii nechal slyšet, že není nadvakrát spokojen s výkonem motocyklu, zatím neměl ani jedno měřené kolo.

Tureckého závodníka Kenana Sofuogla v prvním tréninku nikdo nepřekonal. Jezdec Kawasaki nastavil maximum na hodnotu 1'54,876 sekundy a jediný, kdo trénink dokončil v jedné sekundě byl Jules Cluzel, který ztrácí čtyři desetiny. Třetí v pořadí je Patrick Jacobsen, který v průběhu tréninku klesl do druhé pětky, ale v závěru stačil zabojovat a časem 1'55,634 sekundy je zpátky v první trojce. Američan je navíc poslední s časem pod minutu a šestapadesát sekund.

Francouz Lucas Mahias (Kawasaki Intermoto Ponyexpres) první trénink uzavřel sedmým časem 1'56,413 sekundy. Kevin Wahr v závěru bojoval o sedmnáctou příčku, ale nakonec byl s časem 1'58,698 sekundy devatenáctý.