Superbiková sobota v Moskvě

Superbike – Superpole (1-2-3)

První pole position kariéry dnes získal na moskevském závodním okruhu Davide Giugliano (Althea Racing), když v sedle Aprilie RSV4 Factory plně využil pádu největšího favorita v boji o první pozici na startu Toma Sykese (Kawasaki Racing Team). Britský závodník vyhrál šest kvalifikací v řadě a pokud by získal pole position i v Moskvě, vyrovnal by rekord Bena Spiese. Tom Sykes byl nejrychlejší v obou částech Superpole, ale ve třetí rozhodující bitvě spadl ve třetí zatáčce, což pro jezdce tovární Kawasaki ve finále znamenalo až devátý čas a třetí řadu na startu. Pro Sykese nejhorší postavení na roštu od roku 2011.

Největší soupeř Toma Sykese je v této fázi šampionátu Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team). Francouz před Superpole šetřil zraněné rameno a nakonec si dojel pro osmou pozici na startovním roštu, tedy těsně před Toma Sykese. Jejich vzájemný duel rozhodne, zda si britský závodník vedoucí postavení udrží nebo průběžné vedení opět převezme Guintoli. Vzhledem k povaze zranění francouzského jezdce to ale nebude nijak snadný souboj. Nicméně Sykes dnes předvedl, že není neomylný, takže stát se může cokoliv.

Vedle Giugliana se do první řady postaví Chaz Davies (BMW Motorrad GoldBet SBK) a Eugene Laverty (Aprilia Racing Team), jemuž se až na poslední chvíli podařilo časem 1´34,934 sekundy prorazit do první řady. Ve druhém sledu odstartuje trojice Jonathan Rea (Pata Honda World Superbike), Marco Melandri (BMW Motorrad GoldBet SBK) a Carlos Checa (Team Ducati Alstare), který měl zřejmě na víc, ale po dnešním těžkém pádu je i druhá řada skvělý výsledek.