Superbiková sobota v Magny Cours

Ani sobota nepřinesla do Magny Cours lepší počasí a první tréninky jedou jezdci světového šampionátu produkčních motocyklů znovu na vodě. První kvalifikaci absolvují jezdci třídy Superstock 600 v 11:45 hodin, ve tři odpoledne následuje Superpole SBK a jako poslední se o pozice na startu utkají jezdci třídy Superstock 1000.

Superstock 1000 - volný trénink (2)

Kvůli špatným povětrnostním podmínkám zahájili sobotní program jezdci a týmy kategorie Superstock 1000 s desetiminutovým zpožděním. Na mokré dráze byl jak ryba ve vodě Ital Niccolò Canepa (Barni Racing Team), který se jako jediný dostal časem 1'58,465 sekundy pod dvě minuty. Velmi dobře si v náročných podmínkách vedl druhý jezdec v pořadím, kterým byl Ondřej Ježek (SK Energy - Fany Gastro), jenž si v sedle Ducati 1199 Panigale připsal čas 2'00,053 sekundy. Třetím nejrychlejším jezdcem byl lídr průběžného hodnocení Sylvain Barrier (BMW Motorrad GoldBet STK), který už ztrácel 1,667 sekundy, ale ve srovnání s českým závodníkem byl pomalejší jen o 0,079 sekundy.

Během druhé tréninku jezdci viděli dvakrát červené vlajky. Poprvé dopolední jízdy přerušili po pádu jezdce Kawasaki ZX-10R Stèphane Egea (Delcamp Energie) a podruhé, když spadl další jezdec Kawasaki Argentinec Leandro Mercado (Team Pedercini). Někteří jezdci na dráhu raději nevyjeli vůbec.