Superbike na Masecu vidělo 63 129 fanoušků

Italský jezdec BMW Marco Melandri ovládl letošní mistrovství světa Superbike v Brně. V obou závodech v posledních kolech dokázal překonat Toma Sykese a odsunout jej na druhé místo. Třetí místo v prvním závodu obsadil mladý Loris Baz na Kawasaki, v druhém závodu úřadující mistr světa Carlos Checa. Průběžný lídr šampionátu Max Biaggi se letos na své nejoblíbenější trati musel spokojit se čtvrtým a šestým místem.

Superbike na Masecu vidělo 63 129 fanoušků
První část závodního dne poznamenal déšť, který ustoupil až kolem jedenácté hodiny. „Bohužel to pravděpodobně poznamenalo návštěvnost, nedorazili fanoušci z Brna a okolí, kteří čekali právě na to, jaké počasí nakonec bude,“ poznamenala výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

V neděli na Masarykův okruh přišlo 38 898 diváků, sobotní kvalifikace a Superpole sledovalo 11 231 lidí. V pátek, kdy byl vstup zdarma, přišlo na Masarykův okruh asi 12 tisíc návštěvníků. Celkem závodní víkend Superbike přilákal 63 129 fanoušků. „Je to méně než v loňském roce, ale vzhledem k horšímu počasí a celosvětovému poklesu počtu návštěvníků na motoristických podnicích, to považuji za velmi slušný výsledek. Je vidět, že Masarykův okruh má silnou tradici a věrné fanoušky,“ doplnila Ivana Ulmanová.

Automotodrom Brno v ostrém provozu otestoval nový systém elektronické kontroly vstupenek. „Kromě několika technických drobností je systém funkční a umožňuje nám efektivnější a rychlejší kontrolu pohybu osob po areálu. Víkendový provoz systém dostatečně prověřil i pro použití při Grand Prix České republiky,“ konstatoval marketingový ředitel Automotodromu Brno Michal Klouda.

Smlouva mezi promotérem šampionátu – společností Infront Sports & Media vypršela ročníkem 2012. „S promotérem už intenzivně jednáme o podmínkách smlouvy na další roky, Brno má předběžně rezervovaný termín v kalendáři šampionátu a my i promotér máme velký zájem na zachování Superbiků v Brně. Klíčovým tématem je v tuto chvíli výše zalistovacího poplatku. Definitivní rozhodnutí budeme znát v průběhu podzimu,“ nastínila Ivana Ulmanová.

V závodu třídy Supersport došlo ke dvěma vážným pádům, kvůli kterým byl závod nejprve přerušen a restartován a později předčasně ukončen, proto vám ještě jako doplněk k předchozím informacím posílám informaci od vedoucího lékaře Automotodromu Brno:

MUDr. Ivo Dedek: „Andreu Antonelliho, který spadl po kolizi s dalšími jezdci po startu třídy Supersport, jsme ošetřili ve medical centru přímo na Masarykově okruhu a poté jsme jej sanitkou odeslali na další vyšetření do brněnské fakultní nemocnice. Ronan Quarmby měl těžký pád na horní polovinu těla, proto byl letecky dopraven do Fakultní nemocnice k dalšímu vyšetření. To naštěstí naše podezření vyloučilo. Pádů bylo v průběhu víkendu poměrně dost, ale zranění jezdců nebyla vážná a nevymykala se těm, která ošetřujeme běžně.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist