STK 600: Karel Pešek testoval v Cartageně

Pozornému čtenáři našeho serveru jistě neuniklo, že na prvních evropských závodech šesti kilových stocků v portugalském Portimao chyběl náš jediný stálý zástupce, tedy Karel Pešek.

STK 600: Karel Pešek testoval v Cartageně
A zde je vysvětlení: Ten totiž testoval v uplynulých dnech na španělském okruhu v Cartageně - samozřejmě kromě ostatních jezdců týmu Brož Racing. Náš jediný zástupce v evropském seriálu stoců do 600 ccm, Karel Pešek, měl sice k dipozici pouze standartní motocykl Yamaha, ale přesto se dostal bez nějakých velkých problémů během 100 odtestovaných kol na čas 1.42. Dosažení ještě lepšího času mu zabránilo počasí, po jednom a půl dni testování začalo totiž ve Španělsku pršet.


"Po hodně náročné fyzické přípravě během zimního období - trénoval jsem hlavně na kole podle speciálního plánu - jsem se cítil perfektně připraven a tomu také odpovídaly testy. Už se nemohu dočkat prvních závodů (bude to příští týden ve Valencii - pozn. autor)", okomentoval své první letošní svezení na motocyklu Karel Pešek jr. 


A jeho otec a zároveň manažér jen svého syna doplnil: "Vypadá to velmi dobře, Karel je po fyzické stránce opravdu nadupán a tak se už nemůžeme dočkat prvních závodů. Pokud by v Cartageně nepršelo, tak by Karel a jeho Yamaha byly v pohodě na časech okolo 1.40, o tom jsem přesvědčen. A protože se jmenuji Pešek, tak si nedávám žádný cíl do toho či jiného umístění, neboť Kája musí jít na start s vědomím, že chce vyhrát. To je moje krédo!", říká zkušený otec, který už dovedl k dvěma vítězstvím v Grand Prix svého staršího syna Lukáše.

A co se týká celé další sezóny, tak je Karel Pešek sr. hodně tajuplný a říká: "Nechte se překvapit, však uvidíte sami!"

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist