Stiggy: Nevypadá to dobře

Účast týmu Stiggy Honda v novém ročníku superbikového mistrovství se zdá dle vyjádření šéfa týmu nereálná.

Stiggy: Nevypadá to dobře
"Ani Honda a ani promotér šampionátu Infront mě nechtějí finančně pomoci" stěžuje si švédský majitel týmu Stiggy Honda, který s Leonem Haslamem obsadil v MS 2009 skvělé šesté místo a dodává: "Pokud nenajdu žádné sponzory, tak musím můj projekt ukončit. Nevypadá to vůbec dobře."


Stigefelt jel v roce 2009 mistrovství světa se dvěma jezdci v superbicích a se dvěma v supersportech. A dokonce s velkými úspěchy. V začátku sezóny byl dokonce lepší než tovární tým Ten Kate Honda. 

Ovšem během sezóny se rozhodli Stigefeltovi investoři z tohoto projektu ustoupit a tak "Stiggy" koupil za symbolické 1 Euro celý tým zpět a od té doby jen bojoval s chronickým nedostatkem peněz. 

Americká posila John Hopkins byl stejně zraněn a oba dva supersportoví piloti West a Vizziello museli dokonce v závěru sezóny na závodění zapomenout. A spořilo se na všech frontách, tedy např. v paddocku i bez hospitality. 


"Ve třídě superbiků jsme byli ve výborné pozici, byly vidět pokroky a lidé nás začali brát vážně" ví velmi dobře Stigefelt a vysvětluje: "Byla by to docela ostuda, pokud bychom nemohli dále pokračovat. Takový projekt nemůže v zásadě trvat pouze jeden rok. Musíme sledovat jeho vývoj v delším časovém období. Ale jak to nyní vypadá s mým týmem, tak z toho nic nebude."

Brit Haslam už je mezitím u Suzuki Alstare, odešel i Ital Vizziello a Australan West testoval minulý týden pro MZ. Poslední zbylý mohykán, Američan Hopkins, pak stále sní o světě MotoGP. "K závodníkům mám a měl jsem vždy otevřený vztah a vždy jsem je o všem informoval. Bohužel jsem to vlastnoručně nemohl ovlivnit", říká majitel týmu.

Vzdát se ale "Stiggy" zatím nechce a to navzdory všem nepříznivým okolnostem: "Pokud se mně všechny mé záměry podaří, tak pojedu superbikový šampionát 2010 s jedním nebo dvěma piloty. Ale rozhodně né ve dvou třídách.".

Materiál z letošního roku už Stigefelt prodal, je to snad předzvěst konce?: Né, to bylo naplánováno už dopředu. Pokud pojedeme, tak s novým materiálem.", oponuje Stiggy.

Možné ale je, že Stigefelt bude v roce 2010 týmovým manažérem italské stáje Echo CRS Grand Prix. "To by ale byla úplně poslední možnost, jak zůstat ve světě WSBK" říká na závěr Johann Stigefelt. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.40
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist