SSP: První žena v supersportech

Ve startovní listině stabilních jezdců mistrovství světa supersportů 2010 by neměla chybět italská závodnice Paola Cazzola.

SSP: První žena v supersportech
Vypadá to opravdu, že se v letošním mistrovství světa supersportů objeví jako stabilní účastník i jedna žena. Jedná se o Italku Paolu Cazzolu. Nebude to sice v týmu Lorenzini a na motocyklu Kawasaki jako spolujezdkyně Fabiena Foreta, nýbrž v týmu Kuja Racing Team a sice na motocyklu Honda.. 


Cazzola ovšem nebude první ženou v tomto šampionátu. Tou byla totiž vloni na okruhu  Miller Motorsports Park jistá Američanka Melissa Paris, tedy manželka jezdce AMA v superbicích Joshe Hayese, ovšem ta startovala na divokou kartu. Bohužel její závod trval pouze 6 okruhů, potom musela pro technické problémy svého motocyklu vzdát. 

A o více než celou desítku let předtím jela Němka Katja Poensgen - tedy v roce 1998 - a sice doma na Nürburgringu. Tehdy to ale nebyl závod mistrovství světa, nýbrž "World Supersport Championship Series". 

Na snímku je Paola Cazzola v době, kdy závodila za tým Y2K-Ducati. 

V této sezóně by tedy měla jet celý šampionát Paola Cazzola, mnohonásobná italská mistryně a velmi úspěšná závodnice Evropského dámského šampionátu. 

"Zvolila jsem si mistrovství světa supersportů, neboť mám už 32 let a nesplňuji tak věkový limit pro litrové stocky. Navíc závodění na motocyklu o obsahu 600 ccm nebude tak fyzicky náročné, jako na litrovém motocyklu. Samozřejmě nevím, co mě v budoucnu čeká. Ale strach nemám a plně se chci koncentrovat na závodění v mém novém týmu.", řekla Paola Cazzola. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist