Spokojený Guintoli, Smrž s optimismem

Effenbert Liberty Racing Team přijel po Grand Prix v Brně na okruh v Silverstone, kde se jede Grand Prix Velké Británie.

Spokojený Guintoli, Smrž s optimismem
KVALIFIKACE – V pátek se jel první kvalifikační trénink, kde se prezentoval Jakub Smrž sedmým nejrychlejším časem (2'06 0,029) a jedenáctým Francouz Sylvain Guintoli (2'06 0,176). Příjemným překvapení první kvalifikace byl skvělý výkon a druhé místo mladého Maxime Bergera (Supersonic Racing Ducati), který skončil za vedoucím jezdcem šampionátu Carlosem Checou.

V sobotní ranní kvalifikaci byl skvělý Guintoli, který skončil na třetím místě (2'05 0.408) za senzačním Johnem Hopkinsem (Suzuki Samsung Crescent), což byl nejrychlejší čas v obou kvalifikačních trénincích o 45 setin před Carlosem Checou (Althea Ducati). Za Guintolim potvrdil svou kvalitu čtvrtým místem mladý Maxime Berger (Supersonic Racing Team), pátý skončil Marco Melandri (Yamaha World Superbike), a dále Leon Camier (Aprilia Alitalia), Michel Fabrizio (Suzuki Alstare), Leon Haslam (BMW Motorrad Motorsport), Noriyuki Haga (Aprilia Racing PATA) a týmový kolega Melandriho Eugene Laverty (Yamaha World Superbike). "Kuba" Smrž zaznamenal diskrétní 13. čas výkonem 2'05 0.948.
SUPERPOLE – Odpolední Superpole bylo jako vždy plné emocí a překvapení.
Francouz Sylvain Guintoli potvrdil svou dobrou výkonnost z kvalifikací a vybojoval si druhou řadu na startovním roštu pro Grand Prix v Silverstone, když zajel pátý nejrychlejší čas (2'05,456). Pouze čtvrtá řada patří Smržovi, který se nedokázal vrátit na svůj březnový výsledek a musel se spokojit se 13. místem časem 2'05.400.

Skutečným překvapením Superpole v Silverstone ale byl 27-letý Američan John Hopkins, který zajel výjimečný čas 2'04 0,041, což je zároveň i nový traťový rekord. Jako druhý se na startovním roštu umístil Ir Eugene Laverty (Yamaha World Superbike), kterého dělilo od Pole position 27 tisícin sekundy. První řadu pak doplnili domácí jezdec Leon Camier (Aprilia Alitalia) a vedoucí jezdec šampionátu Carlos Checa (Ducati Althea). Až jedenáctý skončil nešťastník Max Biaggi, který byl obětí havárie u "Brooklandsu" na začátku Superpole 1.

Sylvain Guintoli: “Je to výsledek, který je skvělý pro morálku celého týmu. Po kvalifikaci jsme našli správnou nastavení pro všechna tři Superpole a byli jsme tak konkurenceschopní v porovnání s našimi soupeři. Pro zítřejší závody jsme přesvědčeni, že jsme časově velmi blízko těm nejlepším a bude to chtít trpělivost a jsme schopni zvládnout co nejlépe oba závody”.

Jakub Smrž: “Po kvalifikaci v pátek se mně nepodařilo zajet v sobotu uspokojivý čas. V závodě mám ale všechny šance zlepšit toto své umístění ze Superpole."
Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist