Speciální test Aprilie před Monzou

Tovární piloti Aprilie, Max Biaggi a Leon Camier, absolvovali na okruhu v Mugellu speciální test, týkající se zlepšení aerodynamiky jejich motocyklů před domácím závodem v Monze.

Speciální test Aprilie před Monzou
Kromě testovacího týmu Ducati v MotooGP testovali na okruhu v Mugellu i oba tovární piloti Aprilie, mistr světa Max Biaggi a jeho týmový kolega Leon Camier. Jedná se o speciální test před Monzou, kde vloni slavil double Max Biaggi a letos se chce pokusit o stejný výsledek a snížit tak dosavadní náskok svého největšího soupeře Carlose Checy, který po Assenu opět narostl o další bodík a nyní činí rozdíl 43 bodů. A Leon Camier by rád získal v obou jízdách podiová umístění, aby si v tabulce - přes své onemocnění - udržel a snad i zlepšil velmi dobrou 6. průběžnou pozici v mistrovství světa WSBK. 
A co vlastně Biaggi a Camier testují nového? Jedná se o speciální silnější motor pro Monzu a dále o nový výfuk.

S dosaženými časy, dosažených během dvoudenního testování, panovala u Aprilie spokojenost, když Biaggi zajel 1'51"1Camier byl jen o něco pomalejší - 1'51"2.
"Pokoušeli jsme se zlepšit setup (nastavení) motocyklu a se silnějším motorem byli oba jezdci spokojeni. Mugello je pro testování velmi dobrý okruh, neboť je jak technický, tak nabízí i dlouhé rovinky a rychlé zatáčky. Zkušenosti zde získané můžeme použít nejen na Monze, ale i v přůběhu další sezóny", řekl po testech závodní ředitel Aprilie, Gigi Dall'Igna.
A ještě dvě zajímavosti, týkající se Leona Camiera. Ten stále ještě laboruje s infekční mononukleózou, a nesmí se - v rámci možností - fyzicky moc namáhat. A aby se to nestalo, tak úzce spolupracuje s novým trenérem "Rockym". Ten byl dlouholetým trenérem Troye Baylisse a jaká je jeho současná úloha u Camiera? "Za prvé se dívá, abych se v této době, kdy jsem stále ještě nemocný infekční mononukleózou, fyzicky nepřetěžoval a za druhé jedl jen to správné dietní jídlo." , říká Leon Camier.

Dalším stálým členem realizačního týmu okolo britského pilota je jeho mentor a jezdecký coach Keith Code, který je zakladatelem jezdecké školy "California Racing School", ve které vyrostl třeba Wayne Rainey: "Během tréninků a závodů mně sleduje a připomíná mně věci, které jsem se naučil u něho v minulosti. Je opravdu neuvěřitelné, že stále vidí mé chyby", dodává dále Camier.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist