Smutný konec v Magny Cours

Hrůzostrašným pádem v rychlosti okolo 180 km/h skončil Ondra Ježek letošní sezónu Mistrovství Evropy Superstock 600 již po páteční kvalifikaci.

Smutný konec v Magny Cours
Francouzský okruh Magny Cours hostil poslední kolo letošního Mistrovství Evropy Superstock 600. K tomuto poslednímu závodu se vydal i český motocyklový závodník Ondřej Ježek. Nepřívětivé počasí uvítalo všechny účastníky. Tradičně v pátek začal program volným tréninkem a poté odpolední kvalifikací. Po ranním tréninku, kde Ondra skončil na osmnáctém místě, nastoupil mladý závodník do kvalifikace s cílem vylepšit svůj nejlepší čas a pokusit se prosadit v pořadí co nejvýše. Bohužel již po čtyřech měřených kolech havaroval na olejové skvrně, která nebyla signalizována v jedné z nejrychlejších zatáček tohoto okruhu. Při tomto pádu, kdy jeho motocykl vyletěl do obrovské výšky a skončil až za svodidly, se Ondra zranil tak, že do dalšího průběhu posledního závodu evropských superstocků již nezasáhne.
Při lékařské kontrole v Mobilní klinice, kam byl Ondřej Ježek po pádu ihned transportován, bylo vedle četných pohmožděnin zjištěn i zlomený prst na levé ruce a otřes mozku. Vyjádření samotného jezdce k jeho účinkování ve francouzském Magny Cours naleznete dodatečně v celkové hodnocení sezóny 2006, které bude prezentováno během měsíce října.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist