Simoncelli vyzkouší SBK

Jasně, Marco si už superbike vyzkoušel, ale teď půjde tuhého, pojede totiž dva úvodní závody mistrovství světa superbiků.

Simoncelli vyzkouší SBK

Marco Simoncelli
si nový superbike Aprilia RS4 vyzkoušel při testech ve Valencii, kde jezdil spolu se Shinyou Nakanem, který pojede s aprilkou celou příští sezónu a také s testovačem Alexem Hofmannem. Testy dostal od Aprilie jako dárek za zisk titulu mistra světa ve dvěstěpadesátkách a nyní to vypadá, že koketování se superbiky nabírá na vážnosti. Protože sezóna WSBK začíná podstatně dříve nežli Grand Prix, Marco dostane možnost svézt se ve dvou úvodních závodech superbikového šampionátu, kterými jsou australský Phillip Island (1. března) a Losail v Kataru (14. března).

“Aprilia má velký zájem na tom, abych se zúčastnil úvodních dvou závodů superbikového šampionátu v roce 2009.” uvedl Simoncelli. “Dlouho jsem nad tím přemýšlel, ale myslím si, že pojedu. Moc se mi ten nápad líbí. Mám fakt tu motorku rád. Je zábavná, rychlá a je jednodušší ji řídit ve srovnání se dvěstěpadesátkou. Ve Valencii jsem objel jen pár kol a aniž bych nějak upravoval nastavení motorky a bylo vyřazeno brzdění motorem, byl jsem hned rychlý. Takže ta možnost taky je. Myšlenka na ten závod mě v tuto chvíli velmi naplňuje.”


Pokud skutečně dojde k tomu, že se Marco postaví na startovní čáru těchto dvou závodů, stane se týmovým kolegou stálých jezdců Aprilie, kterými pro příští sezónu jsou Max Biaggi a Shinya Nakano. Jinak ale zůstává jeho prioritou obhajoba dvěstěpadesátkového titulu s Gilerou RSA. Od Aprilie je to ale velmi zajímavý tah, kterým pravděpodobně usiluje o to, aby se Simoncelli nadchnul pro superbikové závodění a po příští sezóně nastoupil ihned v SBK.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist