Silverstone - závod

Španěl Carlos Checa vyhrál i druhý dnešní britský závod, což byl jeho letošní čtvrtý double a desáté vítězství sezóny 2011. Z počátku závodu jezdil Checa třetí za Lavertym a Camierem, v 6. kole předjel britského továrního jezdce Aprilie Camiera a o kolo později i irského továrního pilota Yamahy Lavertyho a pak už nebylo o jeho vítězství vůbec pochyb. Na druhém místě dojel stejně jako v dnešní první jízdě Eugene Laverty a třetím byl opět Marco Melandri, který ovšem musel až do samého odmávnutí šachovnicovým praporkem odrážet útok mistra světa Maxe Biaggiho, v cíli nakonec čtvrtého. Pátý pak dojel Biaggiho týmový kolega Leon Camier a na výborném šestém místě jezdec českého superbikového týmu Effenbert Liberty Racing Francouz Sylvain Guintoli, který skvěle pozávodil "divočáka" Johna Hopkinse (7.), Leona Haslama (8.) a také Michela Fabrizia (9.).
Český jezdec Jakub Smrž dojel do cíle jako jedenáctý, jen o 0,048 sekundy za desátým Ayrtonem Badovinim a připsal si tak, stejně jako v předchozím závodě v Brně, důležitých 5 bodů do klasifikace mistrovství světa superbiků. Za Smržem skončil dvanáctý Maxime Berger, třináctý pak James Toseland, čtrnáctý Mark Aitchison a posledním, který bodoval byl domácí jezdec s wild card Jon Kirkham.