Silverstone - závod

Bez zraněného Toma Sykese se do čela prvního dnešního superbikového závodu dostal Ir Eugene Laverty, ale od 7. kola vedl vedoucí jezdec šampionátu Španěl Carlos Checa a své vítězství už nikomu nepustil a získal hodně potřebné body do tabulky šampionátu, neboť Melandri dojel 3. a mistr světa Biaggi dokonce až 11.  V 16. kole se sice na třetím místě jezdící Camier příbližil na dostřel druhému Lavertymu, vzápětí ale musel zpomalit pro poruchu své Aprilie a nakonec zachránil s velkou ztrátou jako 15. - poslední - 1 mistrovský bod. Tím se třetí místo ve velmi zajímavém závodě uvolnilo pro Itala Marca Melandriho, který tak doplnil dvojici jezdců na továrních Yamahách  na podiu. Konečně se podařilo zajet po delší době pořádný závod domácímu vicemistru světa Leonu Haslamovi, který s továrním motocyklem BMW dojel čtvrtý před jezdcem na divokou kartu, populárním Američanem Johnem Hopkinsem na Suzuki.
Profesorsky skvěle zajetou jízdou si Francouz Sylvain Guintoli na Ducati českého týmu Effenbert Liberty dojel pro 10 bodů za 6. místo, když se v přímém boji vypořádal jak se Španělem Joanem Lascorzem - Kawasaki (7.), milým překvapením celého závodního víkendu, mladým Francouzem Maximem Bergerem - Ducati (8.), australským veteránem Troyem Corserem - BMW (9.), Italem Ayrtonem Badovinim - BMW (10.), tak i s mistrem světa Maxem Biaggim - Aprilia (11.), který dnes v Silverstone absolvoval doslova Waterloo. Za Biaggim dále dojeli po zranění se vrátivší Brit James Toseland - BMW (12.), Ital Roberto Rolfo (13.), s wild card startující domácí Jon Kirkham (14.) a konečně už jmenovaný Leon Camier (15.).

Náš Kuba Smrž vystartoval na 13. místě, po 3. kole zamířil do boxové uličky, v závodě pak sice pokračoval s velkou ztrátou, ale v  7. kole zajel definitivně do své garáže. Jinak už v prvním kole měl pád  Michel Fabrizio, a nepříjemně upadl v 6. kole Alex Lowes po hodně tvrdém highsideru. V 10. kole havaroval Haga, který jel do té doby skvělý závod, stejně jako 11. kolo bylo posledním pro skvěle jedoucího Aitchisona - z 10. místa. A konečně ve 13. kole z bodovaného místa upadl Xausův náhradník, Ital Fabrizio Lai.