Sedmý podnik MS Superbiků – Misano

Po týdenní přestávce následuje další podnik letošního seriálu mistrovství světa produkčních motocyklů, který nás z tropické Malajsie zavede na pobřeží Jadranu, konkrétně na Misano World Circuit “Marco Simoncelli”. Poprvé od Imoly znovu v kompletní sestavě – Superbike, Supersport, Superstock 1000 a Superstock 600.

Sedmý podnik MS Superbiků – Misano

Kapitoly článku

Na pobřeží Jadranu se superbikový šampionát vrací po jednoleté přestávce. Dráha okruhu v Misanu, který vybudovali v roce 1969 a do současné podoby předělali v roce 2008, měří celkem 4226 metrů, je široká 14 metrů a nejdelší rovinku má 565 metrů dlouhou. V jednom kole tam jezdci projedou celkem šestnácti zatáčkami10 pravými a 6 levými.

!!! V letošním roce můžete tipovat na výsledky jednotlivých závodů třídy Superbike a bojovat tak o hezké ceny a pohár pro vítěze kategorie WSBK 2014 !!! - ZDE


Superbike – preview

Vedoucím mužem průběžného hodnocení šampionátu je s 201 body Tom Sykes (Kawasaki Racing Team). Britský závodník v Sepangu poprvé nebodoval, když první klání nedokončil kvůli nehodě krátce po startu závodu superbiků. Jeho týmový kolega Loris Baz přišel o kontrolu nad motocyklem, spadl a přitom narazil do Sykese, který následně vyvezl mimo trať Alexe Lowese a Jonathana Rea. Rea v závodu pokračoval, Lowes, Sykes a Baz skončili předčasně a bez bodu. Pádem si Sykes zranil ruku a s ní pak absolvoval bolestivý druhý závod, kde byl třetí a díky tomu si ve vedení udržel náskok třinácti bodů. S rukou pak absolvoval několik vyšetření, terapií a cvičení, aby dokázal zvládnout kompletní zátěž víkendu v Misanu. Zda se to Britovi povede neví ani on sám, víc zjistí až v pátek sedne na motorku. Každopádně mezi jezdci Kawasaki to nyní nebude zcela ideální.
Spokojený s výkonem v Malajsii může být francouzský závodník Sylvain Guintoli (Aprilia Racing), jemuž se podařilo projet cílem dvakrát na druhém místě a čtyřiceti body podpořit svůj účet v hodnocení šampionátu, kde má nyní 188 bodů. To je pěkná porce, která zároveň představuje ztrátu jen třinácti bodů na vedoucí pozici Toma Sykese. Guintoli má možnost využít Sykesova zranění, aby se pokusil těchto třináct bodů vymazat a převzít vedení, které mu ještě patřilo po prvním závodu ve španělské Aragonii.
V Malajsii bodoval Jonathan Rea (Pata Honda World Superbike Team) dvěma šestými místy v cíli, což je celkem dvacet bodů a to na Guintoliho čtyřicet nemohlo stačit, aby si udržel pozici druhého muže šampionátu. Rea je nyní třetí s devíti body ztráty na druhé a s dvaadvaceti body ztráty na první místo průběžného hodnocení. Jonathan Rea vyhrál závod v Misanu naposledy v roce 2009 a od té doby nikdo ze současných jezdců superbikové kubatury závod na pobřeží Jadranu nevyhrál.
Na čtvrté pozici je Loris Baz (Kawasaki Racing Team). Francouz jel v Misanu poprvé v roce 2012 a vzhledem k tomu, že v roce 2013 tam superbikový seriál nedorazil, nemá tam zvlášť velké zkušenosti s motocyklem této třídy. Bude si muset rychle najít svůj styl a navázat na výkony z Aragonie a Donington parku, kde byl pokaždé druhý. Každopádně si bude muset dávat pozor na ostatní jezdce na trati, protože některým se už jeho styl nezamlouvá. Na třetího Rea ztrácí devět, na druhého Guintoliho osmnáct a na vedoucí pozici Toma Sykese jednatřicet bodů.
První pětici nejlepších uzavírá Marco Melandri (Aprilia Racing Team). Ital zaznamenal v Malajsii zlatý double, když vyhrál oba závody a s padesáti body k dobru se posunul na pátou příčku. Před Malajsii se hovořilo, že má s Aprilii problémy, protože zatím nemá motocykl, který by mu umožnil vyhrát závod nebo získat umístění na stupních vítězů. Nakonec mu Aprilia připravila už čtvrtou palivovou nádrž, která byla jinak tvarovaná, aby mohl na motorce pohodlněji sedět a přitom i zatáčet, což se jim zřejmě podařilo a Melandri konečně splnil to, proč k Aprilii přišel. Ještě není ani polovina sezony, na vedení ztrácí čtyřiapadesát bodů, takže co se týče titulu, není nic ztraceno. Tedy za předpokladu, že si také v Misanu povede stejně, jak naposledy v Sepangu. Bude mít k tomu výhodu domácího prostředí a speciální barvy Aprilie.
Vedoucím jezdcem kategorie Evo je David Salom (Kawasaki Racing Team), který má před druhým Italem Niccolem Canepou (Althea Racing) náskok sedmnácti bodů. Třetí Leon Camier ztrácí devět bodů na Canepu a šestadvacet na Saloma.

V případě Leona Camiera tu je výrazná změna. Francouz Sylvain Barrier se po zranění vrací k týmu BMW Italia. Pro Leona Camiera, který Francouze nahradil od druhého kola v Aragonii to znamená, že závod v Malajsii byl jeho posledním. Angličan je velmi talentovaným závodníkem, ale nemá pro letošní ročník stálé místo, takže je znovu bez práce. Alespoň v tuto chvíli, protože tu stále je možnost závodit u týmu Aspar v MotoGP, pokud by zraněné zápěstí dostalo Nicky Haydena mimo hru. To je ovšem jen velmi malá šance.

Sylvain Barrier čeká na svoji závodní premiéru v seriálu superbiků. V únorových testech se zranil na Phillip Islandu a chyběl v úvodních dvou závodech. Vše by bylo v pořádku nebýt jeho dopravní nehody a zranění, jenž ho na několik měsíců vyřadilo ze závodění. Nyní se vrací zpátky a bude chtít navázat na Camierovy výkony, jimiž se Brit dostal na třetí místo v kategorii EVO. Jak v tom bude úspěšný se teprve uvidí.

Průběžné hodnocení třídy Superbike:

1. - T. SYKES - KAWASAKI - 201 bodů
2. - S. GUINTOLI - APRILIA - 188
3. - J. REA - HONDA - 179
4. - L. BAZ - KAWASAKI - 170
5. - M. MELANDRI - APRILIA - 147
6. - C. DAVIES - DUCATI - 130
7. - D. GIUGLIANO - DUCATI - 96
8. - E. LAVERTY - SUZUKI - 90
9. - T. ELIAS - APRILIA - 89
10. - L. HASLAM - HONDA - 89
11. - A. LOWES - SUZUKI - 80
12. - D. SALOM - KAWASAKI - 56 - TOP EVO
13. - N. CANEPA - DUCATI - 39
14. - L. CAMIER - BMW - 30**
15. - J. GUARNONI - KAWASAKI - 19
16. - L. SCASSA - KAWASAKI - 16
17. - F. FORET - KAWASAKI - 14
18. - C. CORTI - MV AGUSTA - 10
19. - S. MORAIS - KAWASAKI - 10
20. - A. ANDREOZZI - KAWASAKI - 8
21. - G. ALLERTON - BMW - 6*
22. - K. BOS - HONDA - 5***
23. - B. STARING - KAWASAKI - 3
24. - I. TOTH - BMW - 2
25. - M. FABRIZIO - KAWASAKI - 2
26. - R. LANUSSE - KAWASAKI - 1

* Austrálie - náhradní jezdec za Sylvaina Barrierra
** Aragonie - náhradní jezdec za Sylvaina Barrierra
*** Assen - jezdec na divokou kartu

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist