Scassa v Jerezu testoval superbike třídy EVO

Italský závodník Luca Scassa tento týden testoval na dráze okruhu v Jerezu motocykl Kawasaki ZX-10R ve specifikaci EVO a po této zkušenosti nešetřil na superbikový stroj týmu Pedercini Kawasaki chválou.

Scassa v Jerezu testoval superbike třídy EVO
Třicetiletý Luca Scassa letos startoval v třídě Supersport v barvách české stáje Intermoto Kawasaki Ponyexpres. Závěr sezony ale Scassa absolvoval v mistrovství světa prototypů, kde v královské kubatuře MotoGP nahradil u týmu Cardion AB Motoracing zraněného Karla Abrahama.

Stáj Pedercini Kawasaki pojede ZX-10R třídy EVO v příštím roce a požádali Scassu, aby jejich nový stroj na dráze Jerezu vyzkoušel. Ten tuto nabídku s radostí přijal a s výkonem motocyklu byl nadmíru spokojen. „Volali mi v sobotu a požádali mě, abych vyzkoušel motocykl třídy EVO, což jsem přijal, protože zatím nemám dokončené plány pro příští rok,“ uvedl Luca Scassa, který v pondělí zajel kolo časem 1´43,8 sekundy.
„Můj první dojem je velmi dobrý. Včera (pondělí) jsem zajel třicet kol a dnes budu na dráze znovu. S motocyklem je radost jezdit a to dokonce na tak klikaté dráze, jakou je Jerez. Věřím, že to bude dobrá kategorie. EVO je ten správný kompromis, protože je jako superbike se sériovým motorem a ECU. V případě úprav tam jsou limity, takže si myslím, že týmové a jezdcovy schopnosti sehrají v budoucnu hlavní roli.“

Co se týče profesní budoucnosti Luca Scassy, Ital závěrem dodal: „Doufám, že plány pro nadcházející sezonu dokončím tento nebo příští týden. Potřebuji se už stoprocentně zaměřit na trénink před novou sezonou. Jednotlivé možnosti jsou nyní jasnější, ale potřebuji si vybrat tu nejlepší nejen pro rok 2014, ale také pro ty další.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist