SBK Donington: Na trati se toho moc nedělo

Zahajovací první superbikový trénink na britském okruhu Donington Park doslova odplaval v dešti. Za velmi nepžíznivých podmínek byl v něm nejrychlejším Chaz Davies s továrním motocyklem BMW časem 1.53.943, který byl jedním z osmi jezdců, jenž se vůbec na mokrou trať dnes dopoledne ve Velké Británii vydali. Druhým nejrychlejším byl s wild card startující Niccolo Canepa s Ducati a třetím jeho značkový kolega Max Neukirchner. Vittorio Iannuzzo a Carlos Checa pak dokompletovali Top-5.

Kromě jmenované pětice pilotů Davies, Canepa, Neukirchner, Iannuzzo a Checa ale žádný další z jezdců neměl změřeno ani jedno kolo, neboť Davide Giugliano, Ayrton Badovini či Leon Camier hned po absolvování necelého kola zajeli do svých garáží.