Rea je před Portimaem plný optimismu

Při zimních testech v Portimao se britský pilot Hondy Jonathan Rea prezentoval jen v tom nejlepším světle. Proto není divu, že je před druhým závodem superbiků plný sebedůvěry.

Rea je před Portimaem plný optimismu
Na Phillip Islandu nedokázal 23-letý Brit Rea sice zajet očekávané výsledky, ale přesto díky 4. a 6. místu neztratil v pořadí MS na Haslama zase tolik bodů. Ovšem tým Ten Kate Honda a Rea samotný jistě očekávali více: "V Portimao budeme jistě lepší než v Austrálii. Máme zde připraveno skvělé nastavení motorky a navíc jsem zde doposud objel nejvíc superbikových kol", říká aktuální 5. jezdec tabulky superbikového šampionátu.

Jen pro zajímavost: Právě v Portimao jel Rea v roce 2008 při finále tehdejší sezóny superbiků a byl s Hondou CBR1000RR v prvním závodě čtvrtý.


Při testech 2009/2010 byl Rea v Portimao nejen nejrychlejší, ale tyto rychlá kola jakoby tehdy sypal doslova z rukávu. "Tento okruh je hodně náročný a vyžaduje optimálně nastavený motocykl. A to vše mně hraje do karet a proto se už moc těším. Ovšem sezóna je ještě hodně dlouhá, důležité je skončit v Portimao dvakráte v Top 5. Ovšem nebudu se zlobit, pokud to bude ještě lepší", říká britský jezdec Jonathan Rea.

"Nejsem ale tak naivní, abych si  myslel, že nepřijdou žádné problémy. Stačí se podívat na jezdce Yamahy a jejich problémy v Austrálii. Pro mě bylo dobré, že Haga a Biaggi nebyli v Austrálii tak dominantní, jak se očekávalo. V Portugalsku je ale očekávám hodně vpředu. A také Fabrizio a Leon (Haslam) budou bojovat o vítězství", tipuje nejlepší pětku Jonathan Rea. 


Ke svému krajanovi Haslamovi má ovšem Rea velmi dobrý vztah a nezávidí mu současné úspěchy: "Leon má v současné době výborný "balíček". Je to můj přítel a je pěkné, vidět ho na samé špici. Stejně jako já, tak i Leon má ale stále ještě hodně rezerv! Ovšem stejně patří do Top 3 i Haga, Biaggi a Fabrizio, takže se dá očekávat souboj celé pětice o vítězství!", končí prognózy před Portugalskem jezdec nizozemského týmu Ten Kate Honda. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist