Rea a Haslam potvrzeni u Hondy

V poslední době bylo hodně rušno okolo Jonathana Rey hlavně díky jeho dvojitým startům v MotoGP a ve WSBK. Během závodního víkendu v Portimäu byly potvrzeny tým Honda World Superbike a také supersportový Ten Kate. Ten superbikový pojede příští sezonu v sestavě Jonathan Rea a Leon Haslam, naopak supersportový bude mít složení Mark van der Mark a Lorenzo Zanetti.

Rea a Haslam potvrzeni u Hondy
S očekávaným prodloužení smlouvy španělského jezdce Alvara Bautisty u týmu Honda Gresini - mělo by být oficiálně potvrzeno v nejbližší době - se tak pro Reu zavřely poslední vrátka pro jeho vstup do MotoGP na rok 2013.
A tak Severní Ir pojede i v roce příštím za svůj stávající tým Honda Ten Kate seriál WSBK. Jeho týmovým kolegou bude dosavadní tovární pilot BMW Leon Haslam.
Pro Haslamovu rodinu to znamená uzavření kruhu, neboť Leonův otec Ron patřil v 80-tých létech ke špičkovým jezdcům HRC nejen na Tourist Trophy, ale později jel za stejnou továrnu i  mistrovství světa půllitrů. Tím se sestava japonského motocyklového giganta v obou prestižních seriálech definitivně uzavřela.

Sponzorem obou dvou týmů Ten Kate Honda bude firma PATA, jejíž závodní tým D.F.X. v superbicích končí. Zatímco motocykl Honda CBR 1000RR Fireblade v superbikovém šampionátu pojedou už jmenovaní Jonathan Rea a Leon Haslam, tak v supersportovém mistrovství světa se v nizozemském týmu objeví Ital Lorenzo Zanetti - přijde ze zaniklého týmu D.F.X. superbiků a mladý Nizozemec z kubatury Superstock 600 Michael van der Mark, oba budou pochopitelně sedlat motocykly Honda CBR600RR.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist