První vítězství Chaze Daviese s BMW

Poruchy motocyklů Sykese a Lavertyho ovlivnily umístění na stupních vítězů, které nakonec obsadili vítěz Chaz Davies, druhý Sylvain Guintoli - jenž je nyní samostatným lídrem šamponátu - a nakonec až třetí Marco Melandri - po jezdecké chybě.

Po 20 kolech plných soubojů a technických defektů vyhrál nakonec Chaz Davies, což bylo jeho druhé superbikové vítězství, ale první s motocyklem BMW. Druhý dojel Sylvain Guintoli a vytvořil si tak bodový náskok na čele šampionátu a třetí nakonec Marco Melandri, jenž už byl jasně druhý, ale po čtyři kola před koncem byl dlouhý na brzdy a poslední volné umístění na stupních vítězů zachránil až v samém závěru.
Zatímco Mark Aitchison měl problémy se svým motocyklem už na samém začátku závodu, tak Eugene Laverty a Tom Sykes museli závod vzdát z prvních pozic. Lídr šampionátu opustil závod po třech kolech kvůli porouchané elektronice, a o kolo později další vedoucí jezdec Tom Sykes. A aby toho nebylo dost, tak v posledním kole došel benzín Davide Giuglianimu a o zasloužený bod přišel kvůli technice Alex Lundh.

Zatímco na samotné špici se toho moc nedělo, tak zajímavý souboj nám nabídla čtveřice Rea, Baz, Cluzel a Giugliano, jenž bojovala o čtvrté místo.

Nakonec byl v cíli omdávnut šachovnicovým praporkem jako čtvrtý Jonathan Rea a Top-5 dokompletoval Loris Baz. Šestý byl klasifikován Rookie Jules Cluzel, na sedmé místo se díky Giuglianově smůle dostal Carlos Checa a elitní desítku ještě vytvořili Michel Fabrizio, Leon Haslam a Ayrton Badovini. A body si připsali také Max Neukirchner, Federico Sandi, Ivan Clementi a jako poslední Vittorio Iannuzzo, v cíli poslední jako 14.