První historický úspěch

Po pátečním velmi zajímavém prvním tréninkovém dni máme za sebou den druhý, tedy sobotu, která začala ranní kvalifikací. V ní se tým Effenbert Liberty Racing soustředil na další nastavení motocyklů pro dvě nedělní závodní jízdy. Ačkoliv se oba jezdci nesoustředili na zajetí rychlých kol, tak výsledky i ve druhé kvalifikaci byly velmi dobré a časy konstantní.

První historický úspěch
Po dopolední kvalifikaci pokračovala práce na nastavení motocyklů u obou jezdců i v odpoledním volném tréninku, tedy těsně před Superpole. 
V něm se našim oběma pilotům podařilo získat skvělé umístění na startovním roštu, když do první řady gridu se probojoval Sylvain Guintoli, svádějící až do posledního okamžiku souboj s mistrem světa Maxem Biaggim a s Carlosem Checou o Pole position. Rozdíl nakonec činil pouhé čtyři desetiny sekundy, což znamenalo třetí místo, první řadu a první historický úspěch pro tým Effenbert Liberty. 

Jakub Smrž si v superpoli vyjel šesté místo a druhou řadu na startovním roštu a to i přes nepříjemný pád ve druhé části Superpole. Ovšem díky rychlé práci mechaniků se na druhé motorce dokázal kvalifikovat dál a získat tak už zmíněné 6. místo a druhou startovní řadu.
 
Výsledky superpole:
1- C. CHECA (ESP - Althea Racing) Ducati 1098R 1'30.882
2- M. BIAGGI (ITA - Aprilia Alitalia Racing Team) Aprilia RSV4 Factory 1'30.895
3- S. GUINTOLI (FRA - Team Effenbert-Liberty Racing) Ducati 1098R 1'31.293
4- L. HASLAM (GBR - BMW Motorrad Motorsport) BMW S1000 RR 1'31.429
5- E. LAVERTY (IRL - Yamaha World Superbike Team) Yamaha YZF R1 1'31.858
6- J. SMRŽ (CZE - Team Effenbert-Liberty Racing) Ducati 1098R 1'31.980
7- T. CORSER (AUS - BMW Motorrad Motorsport) BMW S1000 RR 1'32.182
8- M. MELANDRI (ITA - Yamaha World Superbike Team) Yamaha YZF R1 1'32.662

"Jsem velmi spokojený s dnešním výsledkem, za který bych chtěl poděkovat všem členům týmu, kteří v těchto dnech hodně a výborně pracovali. Velmi si užívám ježdění na tomto motocyklu, jsem s ním spokojený a jsem přesvědčen, že s tímto motocyklem Ducati budu spokojený během celé sezóny. Jezdím na něm teprve velmi krátce, ale moje pocity jsou opravdu dobré a budu se jen v průběhu sezóny zlepšovat. Na zítřejší závody si věřím, že dosáhnu dobrá umístění a udělám vše proto, abych se umístil v absolutní špici v obou jízdách.“, řekl po úspěšném superpoli francouzský jezdec Sylvain Guintoli. 

„S výsledkem můžeme být spokojení, ale rozhodně to mohlo být o něco lepší. Už od včera jsme se soustředili na nastavení pro závod a stabilní časy. Do superpole 2 jsem se dostal bez nějakého většího "tlačení na pilu", ale v SP2 jsem v prvním rychlém kole přebrzdil přední kolo a padl. Naštěsti se mi podařilo dostat do boxu pro druhou motorku, s kterou jsem se i přes problémy se spojkou dostal do SP3. Tam už jsem pouze zkusil své maximum bez kvalifikační gumy, kterou už jsme neměli a skákajícím zadním kole v nájezdech do pomalých zatáček, což bylo způsobené spojkou. Každopádně nastavení pro závod a stabilní časy máme dobré a zítřek vidím optimisticky. Gratulaci si určitě zaslouží Sylvain, který dokázal, že mu Phillip Island sedí a věřím, že zítra oba předvedeme dobré závody s dobrými výsledky.“, viděl dnešní superpole český pilot Jakub Smrž. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist