První evropské body

Náročnou sérii čtyř závodních víkendů odstartoval německý Nürburgring, kam se Gold Fren Team Erinac vrátil po dvou týdnech. Nyní ovšem v rámci ME Superstock 600, kde Ondra startoval na divokou kartu.

První evropské body
Za chladného počasí vyšla lépe první – páteční – kvalifikace, ve které Ondra držel provizorní 12. příčku. Bohužel v sobotu se nepodařilo odstranit problémy s výkonem motocyklu a čas zlepšit. Následoval propad až na 22. místo startovního roštu.
Ondřej Ježek: „Tento víkend absolutně neprobíhal podle mých představ. Díky znalosti trati ze závodů IDM jsem v polovině volného tréninku dokonce vedl a vůbec mě nenapadlo, že do závodu budu startovat ze šesté řady. Špatnou náladu po kvalifikaci jsem si vylepšil výletem na hrad Nürburg.“


Ve vlastním závodě byl Ondra odhodlán nelichotivou startovní pozici za každou cenu vylepšit. To potvrdil ihned po startu, když se v prvním kole dostal až na 14. místo. Tu dokázal ještě vylepšit, 11. místo v polovině závodu ale bohužel po jezdecké chybě v první zatáčce neudržel. Zabojoval pak ještě v posledním kole, kdy dokázal předjet Belgičana Lonboise a dostal se na konečnou 12. pozici. Získal tak první body v tomto seriálu.
Ondřej Ježek: „Do závodu jsem šel s tím, že nemám co ztratit. Jelo se mi líp než v tréninku a přesvědčil jsem se, že můžu bojovat o první desítku. Udělal jsem ale pár chyb, především v nájezdu do první zatáčky, a to mě stálo pár příček. S prvními body jsem spokojený. Posílám také velkou gratulaci Patrikovi k jeho vítězství.“


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist