První den testu WorldSBK ovlivnil v Jerezu déšť

Na jihu Španělska od pondělí testují tým mistrovství světa superbikových motocyklů WorldSBK. Řada z nich dorazila z Aragonie, kde minulý týden zimní přípravu zahájili. Tentokrát přijelo testovat víc týmů, ale první den jim vůbec nepřálo, protože pršelo a foukal silný vítr. Nejrychlejším jezdcem byl Eugene Laverty, který si poprvé vyzkoušel Aprilii.

První den testu WorldSBK ovlivnil v Jerezu déšť

V Jerezu je Kawasaki Racing Team s jezdci Jonathan Rea a Tom Sykes. Ani jeden z nich v pondělí na dráhu nevyjel, protože za stávajících podmínek v rámci testu nic neriskovali. Každopádně věří na změnu počasí k lepšímu, aby ještě před zákazem testování stačili provést potřebné změny v nastaveních svých strojů.

Tým Honda World Superbike je v Jerezu pouze se Stefanem Bradlem. Američan Nicky Hayden se před víkendem při tréninku zranil a je nyní ve pojených státech na vyšetření u lékaře. Je ale víc než jasné, že tím jeho příprava v roce 2016 skončila. Němec si tak poprvé vyzkoušel jízdu na mokrém povrchu, což je rozhodně přínosem, protože teď používá pneumatiky Pirelli. Jeho nejlepší kolo 1'55,7 sekundy bylo třetí nejlepší.

Zimní testování zahájil tým Althea BMW Racing, který pokračuje také v příštím roce v sestavě Jordi Torres a Markus Reiterberger. I přes nepřízeň počasí zkoušeli jiné zadní kyvné rameno, které by mělo lépe spolupracovat s S1000RR. Společně s týmem SBK testu je také jejich nová posila Marco Faccani, který jezdí v sedle stroje STK1000.

Poprvé se také představil tým Milwaukee Aprilia, jenž po roce s BMW bude pokračovat s italským výrobcem z Noale. Jezdecká sestava Eugene Laverty a Lorenzo Savadori zatím nemá k dispozici stroje pro sezonu 2017, ale byli venku na dráze a zkoušeli jak Aprilie funguje za podobně náročných podmínek. Nejrychleji zajel Laverty s maximem na 1'54,0 sekundy, druhým nejrychlejším jezdcem dne byl Savadori s časem na hodnotě 1'54,5 sekundy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist